Trasa piesza, średnio wymagająca, dobra dla rodzin

czas: ok. 2h 5 minut
długość: 6,4 km

Przełęcz Walimska
Wędrówkę rozpoczynamy z parkingu na Przełęczy Walimskiej. Za cel obieramy szlakówki w kolorze niebieskim. Szlak ten jest fragmentem Europejskiego długodystansowego szlaku pieszego E3 (zwanego kiedyś Międzynarodowym Górskim Szlakiem Przyjaźni Eisenach – Budapeszt, EB).

Trasa nad Golebiem1 Trasa nad Golebiem4
Trasa nad Golebiem5 Trasa nad Golebiem7

Rozdroże między Sowami
(+55 minut) Po pokonaniu kilku krótkich, lecz stromych i kamienistych podejść dotrzemy do Rozdroża między Sowami. My kierujemy się w lewo dalej niebieskim szlakiem. Tu dołącza również szlak żółty. Do Wielkiej Sowy pozostało już maksymalnie 20 minut. Na tym krótkim odcinku możecie pokusić się o odwiedzenie Strzyżnej i na chwilę zadumy przy krzyżu Carla.

Wielka Sowa
(+20 minut) Docierając do najwyższego punktu wycieczki, a zarazem na najwyższego szczytu Gór Sowich koniecznie zróbmy przerwę na regenerację i podziwianie widoków z balkonu wieży widokowej. Na polanie szczytowej jest mnóstwo miejsca by odpocząć. Są też miejsca na ognisko i grilla.
Wejście na balkon widokowy jest możliwe po zakupie biletu wstępu:
3 zł – bilet ulgowy
6 zł – bilet normalny
Wieża widokowa na Wielkiej Sowie w sezonie letnim (w okresie od 1 maja do 31 października) czynna jest codziennie w godzinach od 10:00 do 18:00 (pod warunkiem korzystnych warunków pogodowych). W sezonie zimowym czynna jest w weekendy w godzinach od 10:00 do 15:00.

Trasa nad Golebiem3 Trasa nad Golebiem8

Przełęcz Walimska
(+50 minut) Wracamy tą samą drogą, czyli trzymamy się koloru niebieskiego. Wędrówka nie powinna nam zająć więcej niż 50 minut.

Trasa przez: Wielka Sowa | mapa-turystyczna.pl