Drodzy mieszkańcy,

razem zawalczmy o 1 mln zł dofinansowania na renowację parku miejskiego w Pieszycach.

Każde Państwa zgłoszenie parku do konkursu „Nasz zabytek” przybliży nas do celu. Im więcej zgłoszeń tym więcej szans na pozyskanie środków na renowację parku miejskiego i przekształcenie go w  aktywne centrum integracji wielopokoleniowej, z placem zabaw, siłownią plenerową, tężnią solankową oraz skateparkiem i urządzeniami do street Workoutu. A może macie Państwo inny pomysł na zagospodarowanie tego terenu?

Zgłaszajcie park miejski i swoje pomysły na stronie https://mostthemost.pl/nasz-zabytek/#zgloszenie

Nasz zabytek” to konkurs organizowany przez Fundację Most the Most dla każdego, kto chce pozytywnie wpływać na swoje otoczenie. Uczestnicy konkursu mogą zgłaszać zabytki ze swojej okolicy, którym chcą przywrócić świetność. Następnie będą mogli zaproponować pomysł jak zwycięski zabytek może być wykorzystany przez lokalną społeczność.

Zwycięski projekt uzyska od Fundacji Most the Most dofinansowanie (do 1 000 000 PLN). Właściciel zabytku przeznaczy je na rewaloryzację zabytku i dostosowanie go do wybranej w konkursie funkcji społecznej.

 Konkurs „Nasz zabytek” jest podzielony na dwie części:

I Konkurs – wybór jednego zabytku w województwie (start 7 czerwca 2021 r.);

II Konkurs – wybór pomysłów na sposób użytkowania / nową funkcję społeczną zwycięskiego zabytku (start w sierpniu 2021 r. – po zakończeniu I Konkursu). 

Udział w konkursie – krok po kroku

W konkursie może wziąć udział każdy (osoba fizyczna),  kto chce zrobić coś dobrego dla lokalnej społeczności i regionu. Jak to zrobić?

I Konkurs – na wybór 1 zabytku w województwie

Nabór zgłoszeń 7 czerwca – 5 lipca 2021 r.

- Zrób zdjęcie parku miejskiego w Pieszycach

- Wypełnij i wyślij zgłoszenie

II Konkurs –  wybór zgłoszonych przez lokalną społeczność pomysłów na sposób użytkowania / nową funkcję społeczną zwycięskiego zabytku

Nabór zgłoszeń w sierpniu przez 4 tygodnie

Wykreuj pomysł w jaki sposób zabytek mógłby zostać wykorzystany w przyszłości? Jak może służyć Tobie i Twojej społeczności?  Jakie nowe funkcje mógłby pełnić?

Opisz swój pomysł i uzasadnij zgodnie z kryteriami Konkursu: odpowiedź na potrzeby lokalnej społeczności, potencjał społeczny, funkcjonalność, propozycja promocji wśród lokalnej społeczności, użyteczność i atrakcyjność w środowisku lokalnym, międzypokoleniowe zaangażowanie i współpraca.

Wyślij elektroniczny formularz zgłoszeniowy.

Nasz zabytek

 

Park miejski