Gminne inwestycje, zdrowie, oraz turystyka. To g艂贸wne tematy spotkania z Ministrem Micha艂em Dworczykiem i wicewojewod膮 dolno艣l膮skim Jaros艂awem Kres膮. Wtorkowa wizyta obfitowa艂a w tematy zwi膮zane z Gmin膮 Pieszyce, jej funkcjonowaniem i zmianami, jakie planujemy zrealizowa膰 w najbli偶szym czasie.
MichalDworczykNews
Wci膮偶 si臋 rozwijamy i my艣limy do przodu, a 偶eby m贸c zrealizowa膰 wszystkie plany potrzebujemy pieni臋dzy. Tylko na realizacj臋 wyci膮gu na szczyt Wielka Sowa, Gmina Pieszyce potrzebuje minimum 20 mln z艂otych. Dzisiaj o tej, jak偶e istotnej, nie tylko dla Pieszyc, ale i dla ca艂ego powiatu inwestycji rozmawia艂a Dorota Konieczna - Enozel, Burmistrz Miasta i Gminy Pieszyce z Ministrem Micha艂em Dworczykiem i wicewojewod膮 dolno艣l膮skim Jaros艂awem Kres膮.
Nie spos贸b by艂o nie przypomnie膰 o inwestycjach drogowych 鈥 w tym o kolejnym etapie ulicy 艢widnickiej w Pieszycach.
Minister Micha艂 Dworczyk odwiedzi艂 SPZOZ Przychodni臋 Miejsk膮 w Pieszycach. Jej aktualn膮 sytuacj臋 przedstawi艂 przed go艣膰mi dyrektor plac贸wki, Daniel Ekiel i doktor Jerzy Wester. Gdyby pojawi艂y si臋 niewielkie kontrakty, chcieliby艣my z nich skorzysta膰 dla dobra mieszka艅c贸w, nie tylko Gminy Pieszyce, ale tak偶e powiatu dzier偶oniowskiego. 鈥 skomentowa艂 Doktor Jerzy Wester. 鈥 M贸wimy chocia偶by o chirurgii jednego dnia, co pozwoli艂oby nam odci膮偶y膰 NZOZ Szpital Powiatowy w Dzier偶oniowie.
MichalDworczyk1News
Wizyta, cho膰 intensywna, mamy nadziej臋 przyniesie wymierne korzy艣ci dla Gminy Pieszyce i jej mieszka艅c贸w, kt贸re wp艂yn膮 pozytywnie na rozw贸j wielu wa偶nych inwestycji.