5 czerwca w Powiecie Dzierżoniowskim i Górach Sowich odbędzie się prawdziwe święto turystyki górskiej. Już teraz zapraszamy na „Sowi Tour 2021”, czyli wydarzenie w którym nie może zabraknąć prawdziwych miłośników aktywnego wypoczynku.

Wybierzmy się razem w Góry Sowie i zwiedźmy ciekawe zakątki jednych z najstarszych gór Europy. W czasie pandemii COVID-19, gdy większość imprez sportowych na terenie miast została odwołana, Sowi Tour to bezpieczna alternatywa na aktywne spędzenie wolnego czasu.
Mamy do zaproponowania dwie trasy – „Kalenica” o długości 22 kilometrów i „Wielka Sowa”, licząca 30 kilometrów. W obu przypadkach startujemy i finiszujemy na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Sudety” w Bielawie. Zabawa polega na przejściu przez wszystkie punkty kontrolne i zebraniu pamiątkowych pieczątek na specjalnie przygotowanych mapkach.
Strefa startu będzie czynna dla uczestników w sobotę 5 czerwca od godziny 8:00 do 10:00. Na przejście jednej z wybranych tras każdy z uczestników będzie miał 10 godzin od momentu przecięcia linii startu. Na osoby, które zbiorą wszystkie pieczątki i zmieszczą się w limicie czasowym, na mecie czekać będą pamiątkowe medale. Warunkiem uczestnictwa w imprezie jest przesłanie do 23.05.2021 r. zgłoszenia na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. zgodnie z Regulaminem.
Udział w imprezie jest bezpłatny.

PRZEBIEG TRAS:
“TRASA KALENICA”
Start i meta: Ośrodek Wypoczynkowy „Sudety”
Ośrodek Wypoczynkowy „Sudety” – Leśniczówka – Leśna Szkoła – Trzy Buki – Przełęcz Zimna Polana – Kalenica – Przełęcz Bielawska Polana – Leśny Dworek – Szkoła Leśna – Leśniczówka – Ośrodek Wypoczynkowy „Sudety”


MAPA “TRASY KALENICA” - wersja elektroniczna

"TRASA WIELKA SOWA”
Start i meta: Ośrodek Wypoczynkowy „Sudety”
Ośrodek Wypoczynkowy „Sudety” – Leśniczówka – Leśna Szkoła – Trzy Buki – Przełęcz Jugowska – Platforma widokowa pod Kozią Równią – Kozie Siodło – Wielka Sowa – Schronisko Sowa – Kozie Siodło – Kozia Równia – Polana Jugowska – Przełęcz Jugowska – Trzy Buki – Szkoła Leśna – Leśniczówka – Ośrodek Wypoczynkowy „Sudety”

MAPA “TRASY WIELKA SOWA” - wersja elektroniczna

REGULAMIN - pobierz

Organizatorem imprezy jest Powiat Dzierżoniowski, gmina Pieszyce oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bielawie.