Od 26 października 2020 r. w urzędzie skarbowym w Dzierżoniowie uruchomiono nowy model obsługi podatników. Załatwienie sprawy podczas bezpośredniej wizyty w urzędzie będzie możliwe po jej wcześniejszym umówieniu. Zmiany zostają wprowadzone, aby zwiększyć bezpieczeństwo i komfort podatników.
USNews

Nowy model obsługi uruchomiono pilotażowo latem tego roku w urzędach skarbowych w województwach podlaskim i wielkopolskim. 26 października usługa została wprowadzona także w województwie dolnośląskim, a docelowo obejmie urzędy skarbowe w całej Polsce.
Wizyty można umawiać już dzisiaj, a do wyboru są terminy od 9 listopada. Najprościej zrobić to przez internet. Wystarczy skorzystać z usługi „Umów wizytę w urzędzie skarbowym”[link] na podatki.gov.pl lub na stronach poszczególnych urzędów skarbowych.
Na wizytę można umówić się także telefonicznie (numery telefonów można sprawdzić na stronie: (www.dolnoslaskie.kas.gov.pl/urzad-skarbowy-w-dzierzoniowie) lub podczas osobistej wizyty w urzędzie - w punkcie „Umawianie wizyt", który znajduje się blisko wejścia.
Liczymy, że możliwość umawiania wizyt przez internet ułatwi podatnikom załatwianie ich spraw. Dzięki temu, że bezpośrednio w siedzibie urzędu obsługujemy umówionych klientów, unikniemy nadmiernych kolejek oraz poprawimy komfort i bezpieczeństwo.

Violetta Galiak
Naczelnik Urzędu Skarbowego
w Dzierżoniowie