Samorz膮dy ziemi dzier偶oniowskiej kolejny raz podejmuj膮 wsp贸lne dzia艂ania na rzecz bezpiecze艅stwa. Dzi臋ki inicjatywie burmistrza Dzier偶oniowa mieszka艅cy wszystkich gmin naszego powiatu b臋d膮 mieli dost臋p do szybkich test贸w na obecno艣膰 koronawirusa. Ma to bardzo du偶y wp艂yw na bezpiecze艅stwo i na profilaktyk臋 dzia艂a艅 podejmowanych w walce z epidemi膮. Ka偶dy samorz膮d indywidualnie okre艣li liczb臋 os贸b poddanych testom. Ich wykonanie finansowane b臋dzie z bud偶et贸w poszczeg贸lnych gmin. Osoby do przeprowadzenia test贸w b臋dzie wskazywa艂 sanepid, kt贸ry b臋dzie r贸wnie偶 decydowa艂 o czasie ich przeprowadzenia.

Starosta Dzier偶oniowski
Burmistrz Dzier偶oniowa
Burmistrz Bielawy
Burmistrz Pieszyc
Burmistrz Pi艂awy G贸rnej
Burmistrz Niemczy
W贸jt Gminy Dzier偶oni贸w
W贸jt Gminy 艁agiewniki

Testy na koronawirusa dla Ziemi Dzier偶oniowskiej

Dzier偶oni贸w przeprowadzi testy dla mieszka艅c贸w przebywaj膮cych w kwarantannie. Dzi臋ki umowie ze specjalistycznym laboratorium miasto, wsp贸lnie z samorz膮dami ziemi dzier偶oniowskiej, przeprowadza ju偶 testy w艣r贸d pracownik贸w s艂u偶b medycznych i porz膮dkowych.

- Wykonywanie test贸w to najlepszy spos贸b zapewnienia bezpiecze艅stwa i jak wskazuj膮 fachowcy tak偶e najlepsza profilaktyka w walce z koronawirusem. W wielu przypadkach skr贸ci to czas przebywania mieszka艅c贸w na kwarantannie, a pracownikom s艂u偶b pozwoli na szybszy powr贸t do pracy. Dzi臋kuj臋 mojemu zast臋pcy, kt贸ra m.in. wskutek du偶ej determinacji doprowadzi艂a do stworzenia takiej mo偶liwo艣ci. Jeste艣my by膰 mo偶e pierwszym, a na pewno jednym z pierwszych samorz膮d贸w, kt贸ry przeprowadzi testy w takiej skali 鈥 m贸wi Dariusz Kucharski, burmistrz Dzier偶oniowa.

Miasto zaproponowa艂o swoim s膮siadom wsp贸艂prac臋 i w ramach podpisanej przez dzier偶oniowski samorz膮d umowy podobne dzia艂ania b臋d膮 realizowa膰 Pieszyce, Gmina Dzier偶oni贸w, Pi艂awa G贸rna, Niemcza, 艁agiewniki i Bielawa. O ich skali samorz膮dy b臋d膮 decydowa膰 indywidualnie.

- Wsp贸lne przeprowadzili艣my ju偶 pierwsze testy dla pracownik贸w s艂u偶b medycznych i porz膮dkowych. O te osoby musimy dba膰 szczeg贸lnie. Do tej akcji w艂膮czy艂 si臋 r贸wnie偶 starosta dzier偶oniowski Grzegorz Kosowski, dzi臋ki czemu powiat b臋dzie finansowa膰 obs艂ug臋 przeprowadzania test贸w oraz powiatowy sanepid, kt贸rego rol膮 jest typowanie os贸b i czasu, kt贸rym testy s膮 przeprowadzane 鈥 wyja艣nia zast臋pca burmistrza Dzier偶oniowa Dorota Pieszczuch.

W ramach nawi膮zanej przez Dzier偶oni贸w wsp贸艂pracy do tej pory wykonano ponad trzydzie艣ci test贸w. Obj臋to nimi pracownik贸w medycznych i s艂u偶b porz膮dkowych.