Dwie mieszkanki Pieszyc, kt贸re zawzi臋cie trenuj膮 Taekwon-do startowa艂y w mi臋dzynarodowym turnieju Polish Open Cup, kt贸ry odbywa艂 si臋 w Dzier偶oniowie 2 marca br. Turniej zgromadzi艂 blisko 1000 zawodnik贸w z Polski, Ukrainy, Mo艂dawii i Uzbekistanu. Udzia艂 zagranicznych go艣ci zach臋ci艂 wielu zawodnik贸w do sprawdzenia swoich umiej臋tno艣ci, co mocno podnios艂o poziom rywalizacji sportowej.

Nikola Kizym taekwondo

Nikola Kizym od niedawna mieszkaj膮ca w Pieszycach potwierdzi艂a swoje wysokie umiej臋tno艣ci, zdobywaj膮c a偶 trzy medale w kategorii seniorek:

- br膮zowy medal w walkach ci膮g艂ych do 50 kg,
- srebrny medal w walkach przerywanych do 160 cm,
- z艂oty medal w technikach specjalnych do 160 cm.

- Dzi臋ki minionym zawodom naby艂am wiele do艣wiadczenia. Podczas walki zazna艂am wiele b贸lu, polecia艂y 艂zy i pot. Jednak gdy wesz艂am na podium, m贸j wysi艂ek zosta艂 uhonorowany. Poczu艂am rado艣膰 i dum臋 - komentuje Nikola. - Start w turnieju da艂 mi r贸wnie偶 motywacj臋 do jeszcze intensywniejszych trening贸w i dalszego rozwijania swoich umiej臋tno艣ci w sztukach walki, jak膮 jest Taekwon-do - dodaje pieszyczanka.

Dorota Ozga taekwondo

Dorota O偶ga, kt贸ra wbrew przeciwno艣ciom 艂膮czy 偶ycie rodzinne, prac臋 zawodow膮 oraz treningi Taekwon-do stan臋艂a na wysoko艣ci zadania i wywalczy艂a w kategorii Masters kobiet:

- Z艂oty medal w uk艂adach formalnych Taekwon-do,
- Z艂oty medal w walkach przerywanych.
- Gratulujemy osi膮gni臋tych wynik贸w oraz 偶yczymy dalszych sukces贸w!

Ozga Kizym slajder

SK Taekwon-do Tiger