6 i 7 marca w hotelu Haston we Wroc艂awiu rozpocznie si臋 2. Kongres Firm Rodzinnych pod has艂em 鈥濩i膮g艂o艣膰 i zmiana鈥. Na tegoroczn膮 edycj臋 zarejestrowa艂o si臋 prawie 300 w艂a艣cicieli i mened偶er贸w rodzinnego biznesu.

W pierwszym dniu, 6 marca odb臋d膮 si臋 dyskusje w ramach 4 paneli po艣wi臋conych: inspiracjom w biznesie, marce, innowacjom i internacjonalizacji firm rodzinnych. Drugi dzie艅, 7 marca to 艣niadanie biznesowe po艂膮czone z  networkingiem  oraz 6 merytorycznych warsztat贸w dla w艂a艣cicieli firm dotycz膮cych  sukcesji, budowania marki, mediacji, finansowania firm, innowacyjno艣ci i bezpiecznego wydatkowaniu 艣rodk贸w unijnych na innowacje.

- Kongres jest okazj膮 do zidentyfikowania wsp贸艂czesnych zmian i wyzwa艅 stoj膮cych przed rodzinnym biznesem oraz wskazania na sposoby radzenia sobie z nimi. Udzia艂 zaproszonych go艣ci 鈥 g艂贸wnie w艂a艣cicieli i mened偶er贸w przedsi臋biorstw rodzinnych, specjalist贸w, konsultant贸w, naukowc贸w, a przede wszystkim samych przedsi臋biorc贸w gwarantuje mo偶liwo艣膰 zdobycia wiedzy, wymiany pogl膮d贸w, a tak偶e nawi膮zania wsp贸艂pracy z przedsi臋biorcami znajduj膮cymi si臋 w podobnej sytuacji biznesowej, czy rodzinnej- m贸wi dr hab. Krzysztof Safin, prof. WSB we Wroc艂awiu, pomys艂odawca Kongresu Firm Rodzinnych.

Panel INSPIACJE

W czasie panelu o swoich inspiracjach, otoczeniu biznesowym, koncepcjach rozwoju, innowacyjno艣ci porozmawiaj膮 Martin Kaczmarski, prezes zarz膮du Kaczmarski Group , Jakub Kostecki prezes zarz膮du Kaczmarski Inkasso Sp. z o.o., Pawe艂 Zwierz  z Manufaktury Boles艂awieckiej, Grzegorz Inglot wiceprezes INGLOT USA oraz Oskar Zi臋ta architekt, designer, innowator z Zieta Prozessdesign. Panel poprowadzi dyrektor Dominika Cebrat, dyrektor Biura w Regionalnym Oddziale Detalicznym PKO BP we Wroc艂awiu.  

Panel INTERNACJONALIZACJA I NOWE RYNKI

Ten panel po艣wi臋cony b臋dzie procesom internacjonalizacji przedsi臋biorstw.  Poprowadzi go Tamara Surman, dyrektor ds. relacji biznesowych w kancelarii WKB, Wierci艅ski, Kwieci艅ski, Baehr. W dyskusji panelowej wezm膮 udzia艂 dr Agnieszka Tury艅ska z Wroc艂awskiego Centrum Transferu Technologii Politechniki Wroc艂awskiej, Joanna Mularczyk z Banku Gospodarstwa Krajowego , Agnieszka Wierci艅ska-Kru偶ewska z kancelarii WKB oraz szefowie przedsi臋biorstw rodzinnych kt贸rych firmy s膮 obecne na mi臋dzynarodowych rynkach, Agnieszka R膮pala z Biura Podr贸zy Rapala, Piotr Kaczmarek prezes firmy Unilight oraz Przemys艂aw Lesniewski z firmy Runoland.

Now膮 inicjatyw膮 organizator贸w jest zaplanowana w ramach tego panelu Lo偶a Konsul贸w. Jej ide膮 jest przedstawienie uczestnikom kongresu kraju, kt贸ry reprezentuj膮 konsulowie honorowi. W tegorocznej Lo偶y konsul贸w wezm膮 udzia艂 konsulowie honorowi:  Hiszpani - Jes煤s Garc铆a-Nieto Moreno, Korei - Tomasz Szpikowski oraz Czech- Arkadiusz Ignasiak.

Panel INNOWACJE

Podczas panelu omawiane b臋d膮 wa偶ne zagadnienia stoj膮ce przed firmami rodzinnymi, m.in. rewolucja technologiczna鈥 konsekwencje dla firmy rodzinnej,  innowacyjno艣膰 w zarz膮dzaniu firm膮 rodzinn膮 outsourcing/obs艂uga proces贸w biznesowych, finansowanie 鈥 innowacyjne narz臋dzia. Panel poprowadzi  Beata Staszk贸w, prezes Zarz膮du Zwi膮zku Pracodawc贸w Polska Mied藕 oraz

Rafa艂 Szkop, manager ds. Analiz, Legislacji i Wsp贸艂pracy Mi臋dzynarodowej w ZPPM. Uczestnikami b臋d膮 przedsi臋biorcy kt贸rzy od wielu lat wprowadzaj膮 z sukcesem innowacje w swoich firmach: Jerzy Nadolny, prezes Zarz膮du MINE MASTER Sp. z o.o., Bogdan Plata, prezes Zarz膮du INNPACT Sp. z o.o.

Jacek Pietraszkiewicz, prezes Zarz膮du NavSim Polska Sp. z o.o. 

Panel  PRZEDSI臉BIORSTWO RODZINNE JAKO MARKA

Dyskusj臋 panelow膮 poprowadzi Marta Marczak z PwC, kt贸ra jest autork膮 strategii pozycjonowania oraz innowacji produktowych dla wielu wiod膮cych marek w sektorze FMCG. Celem panelu jest zaprezentowanie rozwi膮za艅 dotycz膮cych budowania marki firm rodzinnych, zgodnych z obecnymi trendami konsumenckimi. Uczestnikami panelu b臋d膮 dwie firmy, kt贸re sa  przyk艂adom skutecznych strategii marketingowych opartych na atrybutach rodzinnego charakteru biznesu: Agnieszka Blacheta, dyrektor zarz膮dzaj膮ca Huty Szk艂a Kryszta艂owego Julia w Piechowicach oraz Janusz Prus, prezes PPH VITBIS sp. z o.o. i B艂a偶ej Prus odpowiedzialny za dzia艂 eksportu PPH VITBIS sp. z o.o.

Podczas Kongresu uczestnicy b臋d膮 mogli r贸wnie偶 porozmawia膰 o swoich problemach z Rzecznikiem  MSP, kt贸ry zapowiedzia艂 sw贸j udzia艂 w Kongresie.

 

Aktualny program wydarzenia oraz formularz rejestracyjny dost臋pne s膮 na stronie www.wsb.pl/wroclaw/kongres-firm-rodzinnych.

Kongres Firm Rodzinnych