W związku z obowiązywaniem od 4 marca 2019 roku nowych przepisów z zakresu wydawania dowodów osobistych, które wprowadzają nowy dowód z warstwą elektroniczną, uprzejmie informujemy, że jeśli wniosek o dowód osobisty ktoś planuje składać osobiście (w urzędzie) – powinien to zrobić jak najszybciej lub poczekać do 4 marca.

  1. Wniosek o wydanie dowodu osobistego, który obecnie obowiązuje (wzór zamieszczony na stronie BIP będzie można złożyć osobiście do 1 marca 2019 roku do godz.11:30
  2. Wniosek o wydanie dowodu osobistego składany online za pośrednictwem ePUAP będzie można złożyć do 26 lutego 2019 roku. Składając wcześniej wniosek online należy pamiętać, by go prawidłowo wypełnić. Przede wszystkim sprawdzić czy załącza się zdjęcie zgodne z wymaganiami – to najczęstszy błąd, ponieważ czas na uzupełnienie nieprawidłowości będzie bardzo krótki. Możliwość elektronicznego złożenia wniosku o dowód, ze względu na prace techniczne zostanie czasowo wyłączona po to aby wszystkie wnioski elektroniczne mogły zostać obsłużone. Wnioski online będzie można składać ponownie od poniedziałku – 4 marca 2019 r. (te osoby dostaną już dowody z warstwą elektroniczną).

Od 4 marca 2019 roku będzie obowiązywał nowy wzór wniosku o wydanie dowodu osobistego z warstwą elektroniczną. Nowe wzory zostaną zamieszczone na stronach BIP w dniu 1 marca 2019 r.

Wydawane dowody będą posiadały warstwę elektroniczną zawierającą certyfikaty.

Dodatkowe informacje, o tym jak korzystać z e-dowodu znajdują się na stronie www.edowod.gov.pl