W zwi膮zku z obowi膮zywaniem od 4 marca 2019 roku nowych przepis贸w z zakresu wydawania dowod贸w osobistych, kt贸re wprowadzaj膮 nowy dow贸d z warstw膮 elektroniczn膮, uprzejmie informujemy, 偶e je艣li wniosek o dow贸d osobisty kto艣 planuje sk艂ada膰 osobi艣cie (w urz臋dzie) 鈥 powinien to zrobi膰 jak najszybciej lub poczeka膰 do 4 marca.

  1. Wniosek o wydanie dowodu osobistego, kt贸ry obecnie obowi膮zuje (wz贸r zamieszczony na stronie BIP b臋dzie mo偶na z艂o偶y膰 osobi艣cie do 1 marca 2019 roku do godz.11:30
  2. Wniosek o wydanie dowodu osobistego sk艂adany online za po艣rednictwem ePUAP b臋dzie mo偶na z艂o偶y膰 do 26 lutego 2019 roku. Sk艂adaj膮c wcze艣niej wniosek online nale偶y pami臋ta膰, by go prawid艂owo wype艂ni膰. Przede wszystkim sprawdzi膰 czy za艂膮cza si臋 zdj臋cie zgodne z wymaganiami 鈥 to najcz臋stszy b艂膮d, poniewa偶 czas na uzupe艂nienie nieprawid艂owo艣ci b臋dzie bardzo kr贸tki. Mo偶liwo艣膰 elektronicznego z艂o偶enia wniosku o dow贸d, ze wzgl臋du na prace techniczne zostanie czasowo wy艂膮czona po to aby wszystkie wnioski elektroniczne mog艂y zosta膰 obs艂u偶one. Wnioski online b臋dzie mo偶na sk艂ada膰 ponownie od poniedzia艂ku 鈥 4 marca 2019 r. (te osoby dostan膮 ju偶 dowody z warstw膮 elektroniczn膮).

Od 4 marca 2019 roku b臋dzie obowi膮zywa艂 nowy wz贸r wniosku o wydanie dowodu osobistego z warstw膮 elektroniczn膮. Nowe wzory zostan膮 zamieszczone na stronach BIP w dniu 1 marca 2019 r.

Wydawane dowody b臋d膮 posiada艂y warstw臋 elektroniczn膮 zawieraj膮c膮 certyfikaty.

Dodatkowe informacje, o tym jak korzysta膰 z e-dowodu znajduj膮 si臋 na stronie www.edowod.gov.pl