Nazwa 艣wi臋ta zakochanych pochodzi od imienia 艣w. Walentego. Na jego temat kr膮偶y pewna legenda. Ot贸偶 w II wieku w Cesarstwie Rzymskim cesarz Klaudiusz II Gocki zabroni艂 艣lub贸w w艣r贸d m艂odych legionist贸w 鈥 t艂umaczy艂 to tym, 偶e m臋偶czy藕ni s膮 bardziej skuteczni na wojnie, kiedy nie maj膮 rodzin. Dopiero 艣w. Walenty z艂ama艂 ten zakaz, b艂ogos艂awi膮c 艣luby legionist贸w. Niestety, z tego powodu zosta艂 wtr膮cony do wi臋zienia. Zakocha艂 si臋 tam w niewidomej c贸rce stra偶nika, kt贸ra 鈥 pod wp艂ywem tej mi艂o艣ci 鈥 odzyska艂a wzrok. Gdy dowiedzia艂 si臋 o tym cesarz, skaza艂 Walentego na 艣mier膰. Na szcz臋艣cie dzie艅 przed 艣mierci膮 zd膮偶y艂 on wys艂a膰 pe艂en mi艂o艣ci list do swojej ukochanej, podpisuj膮c go s艂owami 鈥淥d Twojego Walentego鈥 鈥 14 lutego by艂 r贸wnie偶 dniem jego egzekucji. Historia ta jest jednak na tyle romantyczna, 偶e od tego czasu 14 lutego sta艂 si臋 dniem wszystkich zakochanych.

Walentynki u senior贸w Walentynki u senior贸w2

Walentynki po sze艣dziesi膮tce? Dlaczego nie! Seniorzy z Klubu Senior + w Pieszycach udowodnili, 偶e zawsze jest czas na dobr膮 zabaw臋. To 艣wietna okazja, aby poby膰 razem. Seniorzy obdarowywali si臋 czerwonymi serduszkami, 艣piewali piosenki. By艂y r贸wnie偶 gry: poczta walentynkowa czy sprawdzanie zgodno艣ci ma艂偶e艅skiej. Nie oby艂o si臋 bez walentynkowej niespodzianki 鈥 pyszne faworki i makowiec.

Kochani Seniorzy! U艣miechajmy si臋, radujmy, bawmy si臋, czas ucieka a szkoda, by utraci膰 ka偶d膮 chwil臋, kt贸ra przecie偶 ju偶 si臋 nie powt贸rzy!

Klub Senior +