W dniach 5 - 28 marca 2019 roku w Powiecie Dzier偶oniowskim rozpocznie si臋 kwalifikacja wojskowa, na kt贸r膮 musz膮 si臋 stawi膰 m臋偶czy藕ni urodzeni w 2000 roku. Kwalifikacja b臋dzie prowadzona w budynku Starostwa Powiatowego w Dzier偶oniowie przy ul. 艢widnickiej 38 (II p.).

Szczeg贸艂owe informacje mo偶na uzyska膰 pod nr. tel. 74 832 52 28, a w trakcie trwania kwalifikacji pod nr. tel. 74 832 36 53.

Ka偶dy podlegaj膮cy obowi膮zkowi stawienia si臋 do kwalifikacji dostanie imienne wezwanie od w艂a艣ciwego w贸jta/burmistrza. Osoby, kt贸re nie mog膮 stawi膰 si臋 w wyznaczonym dniu i zg艂osz膮 ten fakt wcze艣niej, mog膮 mie膰 wyznaczony inny termin w trakcie trwania kwalifikacji

Podczas kwalifikacji Powiatowa Komisja Lekarska oceni zdolno艣膰 do pe艂nienia s艂u偶by wojskowej w celu ustalenia kategorii zdrowia. Wypisana zostanie r贸wnie偶 ksi膮偶eczka wojskowa. Osoby zainteresowane wst膮pieniem do formacji s艂u偶by wojskowej otrzymaj膮 informacje od przedstawiciela Wojskowej Komendy Uzupe艂nie艅 w K艂odzku

Osoby zg艂aszaj膮ce si臋 do kwalifikacji wojskowej po raz pierwszy powinny mie膰 przy sobie:
鈥 dow贸d osobisty lub inny dokument potwierdzaj膮cy to偶samo艣膰,
鈥 aktualn膮 fotografi臋 o wymiarach 3 x 4 cm,
鈥 dokumenty potwierdzaj膮ce wykszta艂cenie, kwalifikacje zawodowe (艣wiadectwo uko艅czenia szko艂y lub za艣wiadczenie o kontynuacji nauki),
鈥 je艣li jest taka potrzeba 鈥 dokumentacj臋 medyczn膮 dotycz膮c膮 stanu zdrowia

Termin kwalifikacji dla mieszka艅c贸w Gminy Pieszyce: 18 鈥 20 marca 2019 roku