Strażacy z Piskorzowa spotkali się 2 lutego w sali sołeckiej w celu podsumowania 2018 roku. Jak się okazuje było on zdecydowanie spokojniejszy od poprzedniego. Druhowie wyjeżdżali o 26 razy mniej, niż w 2017 r.
DobaOSPNews

- Ochotnicza Straż Pożarna w Piskorzowie w 2018 r. brała udział w 134 akcjach ratowniczo-gaśniczych, z czego do siedmiu zdarzeń wyjeżdżała na dwa samochody bojowe. Nasza jednostka brała udział w wyjazdach do pożarów takich jak: pożary domów, budynków gospodarczych, pożarów traw i lasów, śmietników, a także samochodów. Również wyjeżdżaliśmy do miejscowych zagrożeń takich jak: wypadki, akcje poszukiwawcze, usuwanie skutków silnych wiatrów, otwieranie mieszkań, pomiarów tlenku węgla oraz zabezpieczenia powiatu w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie - mówił druh Piotr Pliszka, naczelnik OSP Piskorzów dodając, że: poza wyjazdami alarmowymi nasza jednostka wyjeżdżała do zabezpieczenia rajdów samochodowych, wyścigów rowerowych oraz pokazów sprzętu przeciwpożarowego produkowanego przez firmę Boxmet. W czasie Świąt Wielkanocnych zabezpieczała drogę krzyżową odbywającą się ulicami Piskorzowa, a druhowie pełnili wartę przed Bożym Grobem. Przez cały rok czynnie brała udział w świętach państwowych, obchodach Dni Pieszyc, dożynek w Piskorzowie, a także reprezentowała gminę w turniejach wiedzy oraz zawodach sportowych.
Zadowolenia z prężnego działania opisywanej jednostki nie krył przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie.

- Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie bardzo serdecznie Wam dziękuje za ogromne zaangażowanie, szczególnie podczas działań ratowniczo-gaśniczych. Działacie nie tylko w gminie Pieszyce, ale jesteście zauważalni na terenie całego powiatu dzierżoniowskiego. Przeważnie wyjeżdżacie dwoma zastępami, jesteście dyspozycyjni i zawsze można na Was liczyć. Nie sposób też nie wspomnieć o waszych Młodzieżowych Drużynach Pożarniczych. Propagujecie pożarnictwo, edukujecie młodych ludzi i uczycie ich odpowiedzialności. Za to, tak samo dziękujemy - powiedział ogn. Leszek Paziński.
Słowa uznania wyraził również obecny na spotkaniu wiceburmistrz Pieszyc.

- Bardzo Wam dziękujemy za aktywne działanie. W momencie kiedy jedziecie na akcję, wiemy że będzie niesiona pomoc. Ludzie są Wam wdzięczni. Dzięki Wam w sytuacji kryzysowej na różnych zdarzeniach pojawia się otucha, że będzie lepiej - stwierdził Krzysztof Galiak.

Całość zakończono przedstawieniem planów na bieżący rok i wymianą informacji z działalności straży pożarnej.