Przed uczniami d艂ugo wyczekiwane ferie zimowe, w zwi膮zku z tym zrobili艣my przegl膮d wydarze艅, jakie b臋d膮 mia艂y miejsce w Gminie Pieszyce od 28 stycznia do 8 lutego 2019 r.

Ferie zimowe split 2019

Zimowisko w 鈥濼臋czy鈥

Przez dwa tygodnie w O艣rodku Pomocy Spo艂ecznej w Pieszycach w 艢wietlicy 艢rodowiskowej  鈥濼臋cza鈥 odbywa膰 si臋 b臋d膮 r贸偶nego rodzaju zaj臋cia dla dzieci i m艂odzie偶y. Nie zabraknie warsztat贸w tematyczny, a tak偶e wycieczek na basen, czy do kina. Z my艣l膮 o uczestnikach zimowiska zorganizowane zostanie spotkanie z przedstawicielami Policji, podczas kt贸rego poruszone zostan膮 tematy zwi膮zane z uzale偶nieniami, czy dba艂o艣ci o bezpiecze艅stwo swoje i innych.  

Oferta skierowana jest do dzieci i m艂odzie偶y w wieku szkolnym z terenu Gminy Pieszyce. Udzia艂 w zaj臋ciach jest bezp艂atny.

Kosmiczno 鈥 artystyczne zaj臋cia w MBP-CK

Bogat膮 ofert臋 dla najm艂odszych mieszka艅c贸w przygotowa艂o Centrum Kultury. Ju偶 od 28 stycznia 2019 r. dzieci b臋d膮 mia艂y okazj臋 wzi膮膰 udzia艂 w dw贸ch blokach zaj臋ciowych. W pierwszym tygodniu  organizatorzy zapraszaj膮 na 鈥濸o艂udnie z literatur膮 i sztuk膮鈥, natomiast w drugim na 鈥濧rtFerie鈥.

Zimowisko skierowane jest dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Tematyka zaj臋膰 jest r贸偶norodna, prowadzone zostan膮 warsztaty r臋kodzie艂a, dzi臋ki kt贸rym uczestnicy poznaj膮 wiele ciekawych technik.

Mnie nuda nie interesuje

Pod takim has艂em ferie zimowe organizuje Stowarzyszenie Przyjaci贸艂 Zespo艂u Szk贸艂 im. ks. Jana Dzier偶onia w Pieszycach. W ramach zaj臋膰, kt贸re odb臋d膮 si臋 w dniach od 28 stycznia do 1 lutego 2019 r. przeprowadzone zostan膮 warsztaty artystyczne, kulinarne, a tak偶e zaj臋cia laboratoryjne, taneczne czy samoobrony. W zimowisku uczestniczy膰 mog膮 uczniowie z pieszyckich plac贸wek o艣wiatowych 鈥 od szko艂y podstawowej do 艣redniej, udzia艂 jest bezp艂atny.

P贸艂kolonia zimowa w 鈥濲edynce鈥

Od 28 stycznia do 8 lutego 2019 r. przez sze艣膰 godzin dziennie w Szkole Podstawowej nr 1 im. Pieszyckiej Harcerskiej Organizacji Podziemnej w Pieszycach prowadzone b臋dzie zimowisko. Z my艣l膮 o uczniach przeprowadzonych zostanie szereg zaj臋膰 w samej plac贸wce, jak i poza ni膮. Dzieci pojad膮 na wycieczk臋 do wroc艂awskiego Aquaparku, zwiedz膮 M艂yn Hilberta w Dzier偶oniowie, wezm膮 udzia艂 w zaj臋ciach sportowych, grach i zabawach 艣wietlicowych, a tak偶e pogadankach profilaktycznych.  

Wyjazdy zimowe z NSP

Bogat膮 ofert臋 wyjazdow膮 przygotowa艂a dla uczni贸w Niepubliczna Szko艂a Podstawowa z Oddzia艂ami Przedszkolnymi w Pieszycach. W drugim tygodniu ferii zimowych, od 4-8 lutego 2019 r. codziennie odbywa膰 si臋 b臋dzie jeden wyjazd. Dzieci m.in. wezm膮 udzia艂 w warsztatach piernikowych w Niemczy, sp臋dz膮 czas w Dzieciolandii, a tak偶e wyjad膮 na narty do Przyg贸rza.

Zimowe ferie z Pogoni膮 Pieszyce

Pi艂karze z MKS Pogo艅 Pieszyce podczas pierwszego tygodnia ferii wezm膮 udzia艂 w zimowym obozie sportowym w Nowej Rudzie.  Ka偶dego dnia dzieci odb臋d膮 dwa treningi pi艂ki no偶nej, a tak偶e jeden p艂ywacki.