W odpowiedzi na apel prezydentów Sopotu, Warszawy i Gliwic do samorządowców o uczczenie pamięci prezydenta Pawła Adamowicza burmistrz Pieszyc Dorota Konieczna Enozel zachęca mieszkańców Gminy Pieszyce do wspólnego zapalenia zniczy przy Panteonie Pamięci w Pieszycach.

Spotkanie odbędzie się w sobotę 19 stycznia o godzinie 12:00 w trakcie trwających uroczystości pogrzebowych prezydenta. Przynieśmy i zapalmy znicze, uczcijmy pamięć prezydenta w ciszy.

"W obecnej sytuacji jedynie nasze myśli i wsparcie duchowe są w stanie wesprzeć Rodzinę i mieszkańców Gdańska. Niech ten okres żałoby będzie czasem zadumy, spokoju i zastanowienia" - głosi wspólne stanowisko prezydentów: Sopotu - Jacka Karnowskiego, Warszawy - Rafała Trzaskowskiego oraz Gliwic - Zygmunta Frankiewicza.

Adamowicz zostanie pochowany w sobotę w południe, w Bazylice Mariackiej w Gdańsku.

zapal znicz www