鈥濸ozw贸l mi bezpiecznie wr贸ci膰 do domu鈥 鈥 to s艂owa, kt贸re wypowiada do kierowc贸w uczennica wracaj膮ca ze szko艂y do domu. Zadaje te偶 pytanie wprost: 鈥濳ierowco! Czy zd膮偶ysz si臋 zatrzyma膰?鈥.

akcja1
S艂owa te zamieszczone zosta艂y w ulotce informacyjnej skierowanej do kierowc贸w, kt贸rzy na co dzie艅 poruszaj膮 si臋 w rejonie pieszyckiej 鈥濲edynki鈥. We wtorek 27 listopada 2018 r. uczniowie wraz z nauczycielami, Policj膮 i Urz臋dem Miasta i Gminy w Pieszycach przeprowadzili akcj臋 informacyjn膮 w rejonie przej艣cia dla pieszych. Jej celem by艂o zwr贸cenie uwagi kierowc贸w na potrzeb臋 zachowania ostro偶no艣ci na drodze oraz przypomnienie obowi膮zuj膮cych w tym miejscu przepis贸w ruchu drogowego.
W najbli偶szym czasie w rejonie Szko艂y Podstawowej Nr 1 zamontowanych zostanie 7 kamer monitoringu.
W szkole uczniowie i grono pedagogiczne przekazali uczniom r贸wnie偶 materia艂y dotycz膮ce zachowania w wypadku przemocy w szkole, w drodze do szko艂y, agresji i mowy nienawi艣ci.
Zadanie finansowane jest ze 艣rodk贸w Urz臋du Wojew贸dzkiego, projekt pn.: Razem Bezpieczniej.


Logo razem bezpieczniej