Jeszcze do 10 grudnia 2018 r. mo偶esz przekaza膰 nam materia艂, kt贸ry Twoim zdaniem powinien znale藕膰 si臋 w kapsule czasu. Jej zakopanie planujemy w grudniu 2018 r. w Pieszyckim Panteonie Pami臋ci. To kolejne wydarzenie, kt贸re odb臋dzie si臋 w Gminie Pieszyce w ramach obchod贸w 100-rocznicy odzyskania przez Polsk臋 niepodleg艂o艣ci.

kapsula

Kapsu艂a czasu to metalowa puszka o wysoko艣ci 32 cm i szeroko艣ci 10 centymetr贸w. Kapsu艂a zostanie zakopana przy Panteonie Pami臋ci na lata. Na jak d艂ugo? 鈥 Tego nie wiemy. Nie planujemy jej wykopywa膰 i otwiera膰 鈥 m贸wi Henryk Chojnacki 鈥 koordynator projektu. - Mamy nadziej臋, 偶e kiedy艣 znajd膮 j膮 mieszka艅cy naszej miejscowo艣ci i zobacz膮, jak w贸wczas wygl膮da艂o ich najbli偶sze otoczenie, o czym rozmawiali ludzie, co pisa艂o si臋 w lokalnych mediach.

Kapsu艂a to forma przekazania przysz艂ym pokoleniom tego, co otacza nas na co dzie艅. Najcz臋艣ciej wk艂adanymi przedmiotami do takich kapsu艂 s膮 obecne monety, zdj臋cia, widok贸wki, aktualne wydania gazet czy inne zapiski, dokumenty b膮d藕 ciekawe teksty. Ze wzgl臋du na ograniczone miejsce, wi臋kszo艣膰 przekazanych przedmiot贸w zostanie zdygitalizowana i umieszczona w kapsule czasu na no艣niku cyfrowym.

Przypominamy! Materia艂y, kt贸re chc膮 Pa艅stwo umie艣ci膰 w kapsule, prosz臋 przekazywa膰 do 10 grudnia 2018 r. do Referatu Promocji Gminy Pieszyce, ul. Mickiewicza 10 (tel. 74 836 72 47, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczy膰, konieczne jest w艂膮czenie w przegl膮darce obs艂ugi JavaScript.).

Organizatorami projektu s膮: Stowarzyszenie G贸r Sowich 鈥濸ASJONAT鈥, Miejska Biblioteka Publiczna 鈥 Centrum Kultury w Pieszycach oraz Urz膮d Miasta i Gminy w Pieszycach.