11 Listopada 2018 roku w sali Zespo艂u Szk贸艂 im ks. Jana Dzier偶onia, Stowarzyszenie Salezja艅skiej Organizacji Sportowej SALOS Pieszyce by艂o organizatorem turnieju pi艂ki siatkowej z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodleg艂o艣ci w kategoriach damskich (mieszanych) i m臋skich.

100 siatkowkab

W kategorii damskiej udzia艂 wzi臋艂y 2 dru偶yny: II LO ( w sk艂adzie: Anna Bukowska, Emilia W艂odarczyk, Aleksander Maci膮tek, Konrad Badecki, Martyna Kondryc, Weronika Grzybowska) oraz gospodynie SALOS Pieszyce Dziewiewcz膮t (w sk艂adzie: Klaudia Go艂uch, Patrycja W艂odara, Ola Szwec, Amelia Frygies, Jula Brzozowska, Miko艂aj Tokarski, Klaudia Mo藕dzierz). Po zaci臋tym pojedynku zwyci臋zc膮 zosta艂 zesp贸l gospodarza czyli SALOS Pieszyce Dziewiewcz膮t (25:15, 26:24).

W kategorii m臋skiej udzia艂 wzi臋艂y 4 dru偶yny:
Piorun (w sk艂adzie: Oskar Ronkiewicz, Pawe艂 Bagi艅ski, Wiktor Grabowski, Jakub 艁agudko, Dawid Krzy偶anowicz, Micha艂 Pi膮tek, Korneliusz Bek),
Faraon Zi臋bice (w sk艂adzie: Pawe艂 Dobrza艅ski, Maciej Zakrzeczkowski, Grzegorz Barwio艂ek, Szymon Kupczak, Marcin Popeda, Kacper Przyby艂o,Patryk Pruchniewski, Robert Kotkowski, Tomasz Polak, Jakub Kopci艅ski, Wiktoria Soroka)
STS Budz贸w (w sk艂adzie: Dariusz Kluz, Piotr Gustaw, Marcin Gancarz, Micha艂 Pow膮zka, Jacek Hawry艂o, Mateusz Traczyk, Micha艂, Bartecki, Pawe艂 Gancarz, Dominik Obrycki)
SALOS Pieszyce (w sk艂adzie: Krzysztof Jankowski, Leszek Przetocki, Bartosz Gr膮z, Ryszard G艂owacz, Micha艂 G艂owacz, Jaros艂aw Mo藕dzierz).

Turniej rozpocz膮艂 si臋 przywitaniem przyby艂ych zawodnik贸w i kibic贸w a o godzinie 12 wsp贸lnie zosta艂 od艣piewany Hymn Polski. Stowarzyszenie przygotowa艂o dla wszystkich przyby艂ych zawodnik贸w i kibic贸w pocz臋stunek w postaci 100 p膮czk贸w z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodleg艂o艣ci oraz r贸偶ne atrakcje. Turniej cieszy艂 si臋 bardzo wysokim poziomem pod wzgl臋dem sportowym jak i kulturowym. Gra przebiega艂a w atmosferze fair-play.

Organizatorzy sk艂adaj膮 serdeczne podzi臋kowania przyby艂ym zespo艂om i kibicom za 艣wietn膮 atmosfer臋 podczas ca艂ego turnieju.
Impreza wsp贸艂finansowana by艂a ze 艣rodk贸w Ministerstwa Sportu i Turystyki, SALOS Pieszyce oraz z Urz臋du Miasta i Gminy Pieszyce.

I miejsce zaj臋艂a dru偶yna Faraon Zi臋bice
II miejsce zaj臋艂a dru偶yna SALOS Pieszyce
III miejsce zaj臋艂a dru偶yna STS Budz贸w
IV miejsce zaj臋艂a dru偶yna Piorun