W zwi膮zku ze zbli偶aj膮cymi si臋 dniami Wszystkich 艢wi臋tych i Zaduszkami informujemy, 偶e dnia 1 listopada 2018 r. w obr臋bie cmentarza przy ulicy Ogrodowej w Pieszycach obowi膮zywa膰 b臋dzie zakaz postoju po obu stronach jezdni.

Ca艂kowitym zakazem postoju obj臋ty b臋dzie odcinek ulicy Ogrodowej (od ul. Botwinowej przez ca艂膮 d艂ugo艣膰 cmentarza), ulica Kr贸lowej Jadwigi oraz ulica ksi臋dza Pra艂ata Franciszka Bieleckiego. Miejsca postojowe dla samochod贸w dost臋pne b臋d膮 po stronie cmentarza oraz na polanie przy ko艣ciele pw. 艣w. Antoniego.
Urz膮d Miasta i Gminy prosi o zastosowanie si臋 do znak贸w i pozostawianie swoich pojazd贸w w wyznaczonych miejscach.

1 XI 2018rok Zmiana Organizacji Ruchu MAPA

AKCJA 鈥瀂NICZ 2018鈥

Od 31 pa藕dziernika 2018 roku dzier偶oniowscy policjanci przeprowadz膮 akcj臋 鈥瀂nicz 2018鈥. Dzia艂ania, kt贸re potrwaj膮 do 4 listopada ukierunkowane b臋d膮 na zapewnienie bezpiecze艅stwa wszystkim odwiedzaj膮cym groby swoich bliskich w zwi膮zku z dniem Wszystkich 艢wi臋tych. Organizacja ruchu w okolicy cmentarzy odbywa膰 si臋 b臋dzie wzorem ubieg艂ych lat.

Funkcjonariusze pion贸w prewencji, ruchu drogowego oraz operacyjnego pe艂ni膰 b臋d膮 s艂u偶b臋 w okolicach cmentarzy parafialnych zlokalizowanych na terenie ca艂ego powiatu.

Policjanci pod k膮tem bezpiecze艅stwa w ruchu drogowym, szczeg贸lnym nadzorem obejm膮 drogi dojazdowe do cmentarzy. Aby艣my wszyscy bezpiecznie dotarli do celu naszej podr贸偶y, policjanci z drog贸wki przypominaj膮 o elementarnych zasadach bezpiecze艅stwa w ruchu drogowym, kt贸rych ka偶dy kierowca powinien przestrzega膰. Poruszaj膮c si臋 pojazdem, nale偶y mi臋dzy innymi:

  • dostosowa膰 pr臋dko艣膰 do warunk贸w panuj膮cych na drodze,
  • nie przekracza膰 pr臋dko艣ci obowi膮zuj膮cej na danym odcinku drogi,
  • utrzyma膰 bezpieczny odst臋p mi臋dzy pojazdami,
  • u偶ywa膰 艣wiate艂 mijania,
  • stosowa膰 pasy bezpiecze艅stwa, urz膮dzenia do przewozu dzieci 鈥 foteliki, siedziska,
  • zwraca膰 szczeg贸ln膮 uwag臋 na znaki drogowe, gdy偶 w tych dniach, w wielu miejscach pojawi膮 si臋 nowe oznaczenia - dotyczy to szczeg贸lnie okolic cmentarzy. W newralgicznych miejscach ruchem kierowa膰 b臋d膮 policjanci i to do ich polece艅 w pierwszej kolejno艣ci nale偶y si臋 stosowa膰.

Pami臋tajmy, 偶e niedopuszczalne jest wsiadanie za kierownic臋 i jazda po spo偶yciu alkoholu!

Przed wyjazdem w d艂u偶sz膮 tras臋 sprawd藕my stan techniczny naszego samochodu: sprawno艣膰 uk艂adu kierowniczego, hamulcowego, o艣wietlenia i stan opon, oraz wymagane dokumenty. Wybieraj膮c si臋 w tras臋, b膮d藕my wypocz臋ci. Pokonujmy j膮 etapami, robi膮c przerwy na odpoczynek.

Piesi uczestnicy ruchu powinni korzysta膰 z chodnik贸w, a w przypadku ich braku - z pobocza. Przed wej艣ciem na jezdni臋 nale偶y zachowa膰 szczeg贸ln膮 ostro偶no艣膰 i przechodzi膰 tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Policjanci przypominaj膮 o obowi膮zku noszenia element贸w odblaskowych przez wszystkich pieszych poruszaj膮cych si臋 po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Pami臋tajmy, 偶e bycie bezpiecznym zale偶y od tego czy jeste艣my widoczni.