Przed nami zima, w zwi膮zku z tym nale偶y zadba膰 o te osoby, kt贸re nie maj膮 sta艂ego miejsca zamieszkania i wesprze膰 bezdomnych i potrzebuj膮cych mieszka艅c贸w Gminy Pieszyce.

akcjazima2018


We wtorek 16 pa藕dziernika 2018 r. Burmistrz Miasta i Gminy Pieszyce spotka艂a si臋 z przedstawicielami O艣rodka Pomocy Spo艂ecznej, Policji, Zak艂adu Gospodarki Mieszkaniowej oraz Referatu Zarz膮dzania Kryzysowego ds. Spraw Wojskowych i Obronnych, by wsp贸lnie om贸wi膰 zadania i obowi膮zki poszczeg贸lnych s艂u偶b w tym szczeg贸lnym okresie.


O艣rodek Pomocy Spo艂ecznej ka偶dego roku wspiera osoby samotne i potrzebuj膮ce rodziny. Na terenie Gminy Pieszyce ju偶 od wrze艣nia wydawane s膮 ciep艂e posi艂ki. Udzielana jest r贸wnie偶 pomoc finansowa na zakup niezb臋dnego opa艂u. Ponadto na podstawie umowy ze Schroniskiem 艣w. Brata Alberta w 艢widnicy zabezpieczone s膮 miejsca dla os贸b bezdomnych.


W zwi膮zku ze spadkiem temperatury w okresie zimowym prosimy Pa艅stwa o zwr贸cenie szczeg贸lnej uwagi na sytuacj臋 os贸b bezdomnych, samotnych i starszych. Pom贸c mog膮 Pa艅stwo poprzez zg艂aszanie miejsc przebywania os贸b bezdomnych oraz innych przypadkach w kt贸rych widoczna jest potrzeba udzielania schronienia, odzie偶y lub ciep艂ego posi艂ku.
Poni偶ej podajemy adresy oraz telefony do kt贸rych mo偶na kierowa膰 zg艂oszenia:

O艣rodek Pomocy Spo艂ecznej w Pieszycach
Ul. Kopernika 124
tel. 74 836 52 45 (w godzinach pracy)

Urz膮d Miasta i Gminy Pieszyce
Ul. Ko艣ciuszki 2
tel. 74 836 72 64 (w godzinach pracy Urz臋du Miejskiego)
Kierownik Wydzia艂u Zarzadzania Kryzysowego 鈥 Andrzej Zwierzyna 693-607-581 (ca艂odobowo)

Posterunek Policji w Pieszycach
Ul. Ko艣ciuszki 18a
tel. 74 836 53 07 (w godzinach pracy)
997 (ca艂odobowo)