O艣rodek Pomocy Spo艂ecznej w Pieszycach zwi膮zku z realizacj膮 licznych zada艅 w艂asnych oraz zleconych m.in. programem 500+ , 300+, obs艂uguje ju偶 ponad 1000 rodzin z terenu naszej Gminy. W budynku opr贸cz OPS znajduje si臋 艢wietlica 艢rodowiskowa 鈥濼臋cza鈥 dla dzieci oraz klub Senior+ zrzeszaj膮cy ju偶 ok. 50 klubowicz贸w, swoj膮 siedzib臋 tutaj maj膮 tak偶e pieszyccy harcerze. Codziennie z budynku korzysta kilkadziesi膮t os贸b.

Dostrzegaj膮c ten fakt Fundacja Salus Pro Familia zdecydowa艂a si臋 na przekazanie nam w ramach darowizny defibrylatora AED. S艂u偶y on do podania impulsu lub szeregu impuls贸w elektrycznych, kt贸re powoduj膮 wznowienie pracy serca w przypadku jej zatrzymania. Dzi臋ki u偶yciu AED szanse na prze偶ycie osoby u kt贸rej dosz艂o do zatrzymania akcji serca wzrastaj膮 do 70%.

Serdecznie dzi臋kujemy Panu Prezesowi Markowi Dymkowskiemu z Fundacji Salus Pro Familia za przekazan膮 darowizn臋 dzi臋ki, kt贸rej z pewno艣ci膮 u偶ytkownicy budynku b臋d膮 czu膰 si臋 bezpieczniej.

OPS www

Kierownik O艣rodka Pomocy Spo艂ecznej w Pieszycach
Agnieszka Ko藕mi艅ska