ekodoplaty

Czyste Powietrze to kompleksowy program, kt贸rego celem jest zmniejszenie lub unikniecie emisji py艂贸w i innych zanieczyszcze艅 wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Program skupia si臋 na wymianie starych piec贸w i kot艂贸w na paliwo sta艂e oraz termomodernizacji budynk贸w jednorodzinnych, by efektywnie zarz膮dza膰 energi膮.

Dzia艂ania te nie tylko pomaga chroni膰 艣rodowisko, ale dodatkowo zwi臋ksza domowy bud偶et, dzi臋ki oszcz臋dno艣ciom finansowym. Program skierowany jest do os贸b fizycznych b臋d膮cych w艂a艣cicielami dom贸w jednorodzinnych lub os贸b posiadaj膮cych zgod臋 na rozpocz臋cie budowy budynku jednorodzinnego.

Dotacje i po偶yczki b臋d膮 udzielane za po艣rednictwem Wojew贸dzkich Funduszy Ochrony 艢rodowiska i Gospodarki Wodnej (WFOSiGW).

Na terenie Gminy Pieszyce spotkanie odb臋dzie si臋 w 艣rod臋 10 pa藕dziernika 2018 r. o godz.: 18:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej - Centrum Kultury w Pieszyce przy ul. Kopernika 37.

Wi臋cej informacji o programie: www.mos.gov.pl/czyste-powietrze