Gmina Pieszyce w 2018 r. przyst膮pi艂a do usuwania wyrob贸w zawieraj膮cych azbest z budynk贸w mieszkalnych i gospodarczych zlokalizowanych na terenie gminy w ramach realizowanego programu ,,Usuwania azbestu i wyrob贸w zawieraj膮cych azbest na terenie gminy Pieszyce鈥. Program zak艂ada likwidacj臋 azbestu, kt贸ry jest zinwentaryzowany na terenie Gminy Pieszyce  i sukcesywnie od roku 2015 jest realizowany.

W 2018 r. azbest usuni臋to z 7 nieruchomo艣ci po艂o偶onych na terenie Gminy Pieszyce. 艁膮cznie usuni臋to i zutylizowano 22,440 Mg wyrob贸w azbestowych. Prace demonta偶owe przebiega艂y w okresie sierpie艅 - wrzesie艅 2018 r. Materia艂y te usuwa艂a firma 鈥濱MAK Krzysztof Szymczak, ul. Norwida 11/14, 96-100 Skierniewice. Zdemontowane p艂yty azbestowo-cementowe zabezpieczono przed rozprzestrzenianiem si臋 azbestu w 艣rodowisku i przewieziono na sk艂adowisko odpad贸w niebezpiecznych ECO-POL Sp. z o.o., ul. Dworcowa 9, 86-120 Pruszcz 鈥 w miejscowo艣ci Ma艂ociechowo.

Przed:
Pieszyce Ro艣cisz贸w
AzbestPrzedPce AzbestPrzedRos
Po:
Pieszyce Ro艣cisz贸w
AzbestPoPce.jpg

AzbestPoRos

 

fot w slajderze: pomorska.pl