Po wielu d艂ugotrwa艂ych dzia艂aniach uda艂o si臋! 16 sierpnia 2018 r. podpis pod umow膮 na modernizacj臋 basenu z艂o偶y艂a burmistrz Dorota Konieczna-Enozel. Oznacza to, 偶e lada dzie艅 powinny ruszy膰 prace remontowe.
A co b臋dzie si臋 dzia艂o w ramach tych prac? - Przede wszystkim uszczelniona, zabezpieczona i rozgrodzona zostanie niecka basenu, wymienione zostan膮 barierki oraz drabinki, poprawie ulegnie r贸wnie偶 otoczenie basenu 鈥 wylicza burmistrz Pieszyc. - Modernizacja wykonana b臋dzie do ko艅ca pa藕dziernika 2018 roku z wykorzystaniem 艣rodk贸w zewn臋trznych pochodz膮cych z Programu Rozwoju Obszar贸w Wiejskich w ramach naszego uczestnictwa w Lokalnej Grupie Dzia艂ania 鈥濸artnerstwo Sowiog贸rskie鈥.
Dorota Konieczna-Enozel pe艂ni r贸wnie偶 funkcj臋 prezesa LGD 鈥濸artnerstwo Sowiog贸rskie鈥.
Cz艂onkostwo gminy Pieszyce w LGD i pozyskiwanie 艣rodk贸w zewn臋trznych mo偶liwe jest dzi臋ki zmianie statusu Gminy na miejsko-wiejski. Gmina pozyska艂a w ten spos贸b kwot臋 240 tys. z艂, pieszyckie organizacje takie jak np. OSP Piskorz贸w i stowarzyszenia pozyska艂y kwot臋 ponad 40 tys. z艂 na organizacj臋 zaj臋膰 dla dzieci i obchody zwi膮zane ze 100-leciem odzyskania niepodleg艂o艣ci, a przedsi臋biorcy z gminy Pieszyce pozyskali prawie p贸艂 miliona z艂otych na rozwini臋cie lub rozpocz臋cie prowadzenia w艂asnej dzia艂alno艣ci.