Dzi臋ki pozyskanej przez Gmin臋 Pieszyce dotacji celowej w kwocie 94 644 z艂 Ochotnicza Stra偶 Po偶arna w Piskorzowie otrzyma艂a zestaw hydraulicznych narz臋dzi ratowniczych, w sk艂ad kt贸rego wchodz膮 pompa hydrauliczna, no偶yce, dwa rodzaje rozpieraczy i dwa rodzaje w臋偶y hydraulicznych oraz Defibrylator.

Sprzet hydrauliczny OSP Sprzet hydrauliczny OSP2

 

W pi膮tek 6 lipca br. Dorota Konieczna 鈥 Enozel 鈥 Burmistrz Miasta i Gminy Pieszyce przekaza艂a wyposa偶enie gminnej jednostce.

Wk艂ad w艂asny Gminy Pieszyce to zaledwie 1% warto艣ci dotacji czyli kwota 956 z艂. Pozosta艂a cz臋艣膰 艣rodk贸w wsp贸艂finansowana jest ze 艣rodk贸w 鈥 Funduszu Sprawiedliwo艣ci, kt贸rego dysponentem jest Minister Sprawiedliwo艣ci.

Sprzet hydrauliczny OSP3 Sprzet hydrauliczny OSP4

 

Realizacja zadania w ramach V naboru wniosk贸w na powierzenie realizacji zada艅 ze 艣rodk贸w Funduszu Sprawiedliwo艣ci w zakresie Programu I, Priorytetu IIIB: Wsparcie i rozw贸j systemu instytucjonalnego pomocy osobom pokrzywdzonym przest臋pstwem i 艣wiadkom oraz realizacja przez jednostki sektora finans贸w publicznych zada艅 ustawowych zwi膮zanych z ochron膮 interes贸w os贸b pokrzywdzonych przest臋pstwem i 艣wiadk贸w oraz likwidacj膮 skutk贸w pokrzywdzenia przest臋pstwem - na rok 2018, w zakresie nabycia wyposa偶enia i urz膮dze艅 ratownictwa, niezb臋dnych do udzielenia pomocy poszkodowanym bezpo艣rednio na miejscu pope艂nienia przest臋pstwa.

Ca艂o艣膰 zadania:  95 600,00 z艂

Dotacja: 94 644,00 z艂

wk艂ad w艂asny : 956,00 z艂

Koszt zestawu hydraulicznego to kwota 90 200 z艂, a defibrylatora 5400 z艂.