Od 1 stycznia 2020 r. stawki opłat za gospodarowanie odpadami dla nieruchomości zamieszkałych, położonych na terenie Miasta i Gminy Pieszyce, wynoszą:

27,00 zł/miesięcznie/os., stawka podstawowa,
54,00 zł/miesięcznie/os. stawka opłaty podwyższonej, jeżeli właściciel nieruchomości nie wypełnia obowiązku zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny.

Opłaty za odbiór odpadów należy wnosić na indywidualny numer konta bankowego (niezmienny dla danego właściciela i nieruchomości), który jest podany w informacji o opłacie.

Opłaty wnosimy za okres dwóch miesięcy, do 20 dnia drugiego miesiąca (20 lutego, 20 kwietnia, 20 czerwca, 20 sierpnia, 20 października, 20 grudnia).

W przypadku zgubienia informacji o opłacie za odpady, prosimy o kontakt z biurem Związku Gmin, telefonicznie pod nr 74 8315002, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub osobiście ul. Świdnicka 38, 58-200 Dzierżoniów, budynek Starostwa Powiatowego, II piętro, pok. 204.

W ramach wnoszonej opłaty: mieszkańcy są wyposażani w pojemniki do odbioru odpadów, które utrzymywane są w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym, zapewniony jest odbiór odpadów zmieszanych i segregowanych oraz odpadów problemowych w ramach punktów selektywnego zbierania odpadów komunalnych.

Od lipca 2013 r odbiór i prawidłowe unieszkodliwianie odpadów komunalnych jest obowiązkiem lokalnych samorządów. Dzierżoniów, Gmina Dzierżoniów i Niemcza, a od 1 stycznia 2020 r. także Bielawa i Pieszyce realizują to zadanie wspólnie w ramach Związku Gmin Powiatu Dzierżoniowskiego. Gminny system gospodarki odpadami komunalnymi dotyczy tylko nieruchomości zamieszkałych. Przedsiębiorcy, tak jak do tej pory, muszą posiadać indywidualne umowy na odbiór odpadów komunalnych z wybraną przez siebie firmą.