6 października 2019 roku Seniorzy z Klubu „Senior+” reprezentowali Gminę Pieszyce na IX Śląskim Festiwalu Kapusty w Arboretum w Wojsławicach.
KiszenieKapustyNews
W programie było tradycyjne kiszenie kapusty oraz można było skosztować świeży jej sok. Każda z 10 drużyn biorących udział w konkursie składała się z pięciu zawodników. Praca w drużynie została podzielona. Krysia mieszała poszatkowaną kapustę z marchewką, druga Krysia dodawała przyprawy, Bożenka i Jurek ugniatali kapustę w beczce, a Ania dosypywała kapustę i zbierała sok. Tym sposobem ukiszono 50 kg kapusty, która będzie farszem do wigilijnych pierogów. Nasza pięcioosobowa drużyna świetnie się spisała. Swój udział miała również Burmistrz Miasta i Gminy Pieszyce Pani Dorota Konieczna - Enözel. Pomagała drużynie zbierać sok z kapusty, którym częstowała przybyłych gości. Kolejnym konkursem było szatkowanie kapusty na czas. Nasza starościna w ciągu półtorej minuty zszatkowała 2,980 kg kapusty. Niezły wynik. Następny konkurs to sprawdzenie wiedzy o kapuście. Nagrodą była okazała główka kapusty. Tutaj również seniorzy wykazali się wiedzą. Przy dźwiękach Piosenki Biesiadnej „Biesiadowanie w Kapuście” można było potańczyć.

Na zakończenie spotkania otrzymaliśmy dyplom dla drużyny z Klubu Senior+ Pieszyce za udział w średniowiecznych zmaganiach tradycyjnym szatkowaniu i kiszeniu kapusty.

Brawo!, Brawo!, Brawo!

Źródło: Klub Senior +