Podczas wakacji młodzi zawodnicy i zawodniczki z Pieszyc uczestniczyli w obozach sportowych. Pierwszy obóz szkoleniowy odbył się Głuchołazach w dniach 21-30.06.2019r. W dniach od 10 do 20 lipca w Karlinie odbyło się międzynarodowe zgrupowanie zapaśniczek. W treningach uczestniczyło 80 zawodniczek z 4 państw. Wśród uczestniczek znalazła Wiktoria Szeliga. Był to bardzo dobry obóz sportowy ponieważ brało w nim udział wiele państw co daje nam kontakt z czołówką Europy w tym sporcie. Zajęcia miały charakter głównie walk zadaniowych, walk sparingowych przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata w Bułgarii.
SowaPieszyceWakacjeNewsW dniach 8-14 lipca w Ośrodku Szkoleniowym Rady Dolnośląskiej Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Spalonej koło Bystrzycy Kłodzkiej przebywali na obozie sportowym Jakub Łukasik, Izabela Michalak, Milena Sawka, Marzena Martyka. Na obozie główny nacisk kładziono na naukę i doskonalenie techniki. Doskonalono również elementy podnoszące motorykę gibkość, zwinność i wytrzymałość. Podczas zgrupowania wszyscy trenowali 2 razy dziennie oraz brali udział w rozruchu i grach zespołowych. Były wyjścia do schroniska i Bystrzycy. Głównym zadaniem zorganizowanych obozów była organizacja czasu wolnego podczas wakacji dla dzieci i młodzieży z Pieszyc. Prowadzono naukę techniki zapaśniczej, propagowano wśród nich zdrowy oraz higieniczny styl życia. W dniach 9-18.08 w Świeradowie Zdrój odbyło się zgrupowanie Reprezentacji Polski w zapasach z udziałem zawodniczek kadry Dolnego Śląska. Był to bardzo dobry obóz szkoleniowy, ponieważ mieliśmy okazję "ładować " akumulatory w Górach Izerskich, doskonalić swoją technikę pod okiem Trenera Kadry Narodowej Kadetek Dariusza Grzywińskiego. Zajęcia odbywały się również w terenie, gdzie mogliśmy wykonywać ćwiczenia siłowe, gryz zespołowe oraz małe zabawy biegowe. Podczas zajęć mieliśmy okazję do integracji, pogadanki na temat uzależnień, braniu używek, higieny osobistej sportowca oraz przestrzegania zasad Fair Play. Udział w akcjach letnich współfinansowany był ze środków Ministerstwa Sportu.
Od września zapraszamy wszystkie, dzieci oraz młodzież na zajęcia ogólnorozwojowe oraz zajęcia sportów walki w naszym klubie w Sala Sportów Walki ul. Kościuszki 6A w Pieszycach.
Więcej informacji 667 675 626, 883 534 525

 info: Stanisław Warchoł - Sowa Pieszyce