Przed uczniami długo wyczekiwane ferie zimowe, w związku z tym zrobiliśmy przegląd wydarzeń, jakie będą miały miejsce w Gminie Pieszyce od 28 stycznia do 8 lutego 2019 r.

Ferie zimowe split 2019

Zimowisko w „Tęczy”

Przez dwa tygodnie w Ośrodku Pomocy Społecznej w Pieszycach w Świetlicy Środowiskowej  „Tęcza” odbywać się będą różnego rodzaju zajęcia dla dzieci i młodzieży. Nie zabraknie warsztatów tematyczny, a także wycieczek na basen, czy do kina. Z myślą o uczestnikach zimowiska zorganizowane zostanie spotkanie z przedstawicielami Policji, podczas którego poruszone zostaną tematy związane z uzależnieniami, czy dbałości o bezpieczeństwo swoje i innych.  

Oferta skierowana jest do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym z terenu Gminy Pieszyce. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Kosmiczno – artystyczne zajęcia w MBP-CK

Bogatą ofertę dla najmłodszych mieszkańców przygotowało Centrum Kultury. Już od 28 stycznia 2019 r. dzieci będą miały okazję wziąć udział w dwóch blokach zajęciowych. W pierwszym tygodniu  organizatorzy zapraszają na „Południe z literaturą i sztuką”, natomiast w drugim na „ArtFerie”.

Zimowisko skierowane jest dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Tematyka zajęć jest różnorodna, prowadzone zostaną warsztaty rękodzieła, dzięki którym uczestnicy poznają wiele ciekawych technik.

Mnie nuda nie interesuje

Pod takim hasłem ferie zimowe organizuje Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół im. ks. Jana Dzierżonia w Pieszycach. W ramach zajęć, które odbędą się w dniach od 28 stycznia do 1 lutego 2019 r. przeprowadzone zostaną warsztaty artystyczne, kulinarne, a także zajęcia laboratoryjne, taneczne czy samoobrony. W zimowisku uczestniczyć mogą uczniowie z pieszyckich placówek oświatowych – od szkoły podstawowej do średniej, udział jest bezpłatny.

Półkolonia zimowa w „Jedynce”

Od 28 stycznia do 8 lutego 2019 r. przez sześć godzin dziennie w Szkole Podstawowej nr 1 im. Pieszyckiej Harcerskiej Organizacji Podziemnej w Pieszycach prowadzone będzie zimowisko. Z myślą o uczniach przeprowadzonych zostanie szereg zajęć w samej placówce, jak i poza nią. Dzieci pojadą na wycieczkę do wrocławskiego Aquaparku, zwiedzą Młyn Hilberta w Dzierżoniowie, wezmą udział w zajęciach sportowych, grach i zabawach świetlicowych, a także pogadankach profilaktycznych.  

Wyjazdy zimowe z NSP

Bogatą ofertę wyjazdową przygotowała dla uczniów Niepubliczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi w Pieszycach. W drugim tygodniu ferii zimowych, od 4-8 lutego 2019 r. codziennie odbywać się będzie jeden wyjazd. Dzieci m.in. wezmą udział w warsztatach piernikowych w Niemczy, spędzą czas w Dzieciolandii, a także wyjadą na narty do Przygórza.

Zimowe ferie z Pogonią Pieszyce

Piłkarze z MKS Pogoń Pieszyce podczas pierwszego tygodnia ferii wezmą udział w zimowym obozie sportowym w Nowej Rudzie.  Każdego dnia dzieci odbędą dwa treningi piłki nożnej, a także jeden pływacki.