W spotkaniu informacyjnym dla mieszkańców Gminy Pieszyce dotyczącym udziału w projekcie zmiany ogrzewania na ekologiczne wzięło udział ponad 40 osób. Spotkanie odbyło się w piątek 30 listopada w Centrum Kultury w Pieszycach.

Spotkanie prowadził Marek Rybiański ze OTS Wolna Przedsiębiorczość – Centrum Technologii Energetycznych, które obok Gminy Pieszyce jest organizatorem projektu. Na spotkaniu omówiono zasady przystąpienia mieszkańców do projektu i wyjaśniono najbardziej nurtujące mieszkańców kwestie.
- Projekt jest cały czas otwarty i to, że ktoś z mieszkańców w nim nie uczestniczył nie oznacza, że nie może włączyć się do projektu. Wręcz przeciwnie – informuje zastępca burmistrza Pieszyc, Krzysztof Galiak. – Chcemy dotrzeć jak najszerzej z informacją do mieszkańców i zaprosić Państwa do włączenia się we wspólne dbanie o środowisko. W powiecie dzierżoniowskim do projektu przystąpi prawdopodobnie pięć gmin, a na każdą z nich przypadnie około 1 miliona złotych.
Gmina Pieszyce przystąpi do konkursu na pozyskanie dotacji dla mieszkańców, chcących wymienić kotły i piece opalane w swoich budynkach jednorodzinnych. Chodzi przede wszystkim o zmianę pieców węglowych na pompy ciepła, fotowoltaikę, instalacje gazowe oraz kotły na pelet. Dofinansowanie dla mieszkańców może sięgnąć do 85% dofinansowania kosztów kwalifikowanych (od 15 do 40 tys. zł).

- Jesteś zainteresowany? Wypełnij ankietę – to cię do niczego nie zobowiązuje!
Obecnie mieszkańcy mogą złożyć wstępną deklarację i wypełnić ankietę udziału w projekcie. Można je wypełnić internetowo na stronie www.cieplo.cte.fea.pl. Pozwoli to na ocenę skali zainteresowania projektem.
Jeżeli mają Państwo pytania, prosimy o kontakt z kierownikiem Wydziału Gospodarki Gruntami i Rolnictwa – Sylwią Orlińską (tel. 74 836 52 68, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

ogrzewanie spotkanie