Podczas Sesji Rady Miejskiej 27 czerwca br. w Centrum Kultury w Pieszycach studenci Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, którzy od maja badali inwestycję budowy Wyciągu na Wielką Sowę, złożyli raport na ręce Doroty Koniecznej – Enozel – Burmistrza Miasta i Gminy Pieszyce oraz przedstawili wnioski z raportu.

SesjaCKGrupowe

Treść raportu nie pozostawia wątpliwości, że Ośrodek Narciarski Wielka Sowa byłby bardzo konkurencyjny na tle pobliskich ośrodków. Na korzyść tej inwestycji przemawiają:

  • nowoczesny, 6-osobowy wyciąg kanapowy
  • najszybszy dojazd z dużych ośrodków miejskich
  • oświetlenie i naśnieżanie wszystkich tras
  • 7 miejsce wśród 192 tras pod względem długości
  • duża przepustowość wyciągu
  • atrakcje dla dzieci
  • Zintegrowany karnet na terenie Gór Sowich

Analiza, której dokonywali studenci opierała się na dwóch celach:

Cel 1: Czy budowa infrastruktury narciarskiej może rzeczywiście być motorem rozwoju gospodarczego i wykorzystania potencjału turystycznego gminy Pieszyce?

Cel 2: Czy inwestycja w budowę infrastruktury narciarskiej w Gminie Pieszyce, w masywie Wielkiej Sowy będzie przedsięwzięciem opłacalnym dla inwestora, czyli umożliwiającym osiągnięcie dodatniego wyniku finansowego?

Wnioski z analizy postawiły inwestycję w bardzo pozytywnym świetle, jasno stwierdzając, że jest to kluczowa inwestycja dla rozwoju turystyki Gór Sowich, a potencjał i lokalizacja gór sprzyja opłacalności inwestycji.

Analiza inwestycji budowy wyciągu możliwa była dzięki projektowi Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz samorządu Dolnego Śląska pn. „Szkoła Liderów Lokalnych”, w którym Gmina Pieszyce wzięła udział. Poniżej zamieszczamy link do prezentacji przedstawionej na Sesji Rady Miejskiej.

Prezentacja z raportu >>>

Sesja CK budowa wyciagu galeria