- Dziękuję Państwu za trzy wspólne dni, pełne emocji, spotkań i świętowania. Zarówno tego w parku miejskim,
jak i podczas turniejów i zawodów sportowych.
Dziękuję za to, że było bezpiecznie i bardzo pozytywnie
Dorota Konieczna – Enozel, burmistrz miasta i Gminy Pieszyce.
Emocje powoli zaczynają opadać, to były świetne 3 dni w Gminie Pieszyce, na sportowo, koncertowo oraz rozrywkowo.

DNIPCE2018 FOT1

Świętowanie rozpoczął Otwarty Turniej Piłki Nożnej na orliku w Pieszycach, gdzie zmierzyło się 8 drużyn. Finałowy mecz rozegrały drużyny Pogoń Pieszyce i Kopacze.

Wyniki turnieju:
Najlepszy strzelec – Daniel Kołt – Pogoń Pieszyce
Najlepszy bramkarz – Adam Rzepski – Pogoń Pieszyce

I miejsce – Pogoń Pieszyce
Sebastian Gorząd, Sławomir Paszkowski, Tadeusz Przetocki, Piotr Pyć, Adam Rzepski, Adrian Jasiński, Paweł Barczyk, Maciej Artymiak, Kamil Kuska, Daniel Kołt

II miejsce – Kopacze
Bartosz Malecha, Paweł Kuśmierek, Piotr Buczyński, Paweł Buczyński, Michał Duda, Tomasz Telesiewicz, Mateusz Mróz, Bartosz Tomkiewicz, Łukasz Wiącek

III miejsce - Lucky loser
Daniel Brodowski, Mateusz Brodowski, Jarosław Rapacz, Kamil Skalski, Tomasz Kaczorowski, Mirosław Matyja, Paweł Brodowski, Paweł Krzos, Krzysztof Cupial, Łukasz Lisecki

DNIPCE2018 OdnośnikNoga

Przed zabawą w parku, w sobotę w hali Zespołu Szkół w Pieszycach sportowcy zmierzyli się w turnieju siatkówki o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Pieszycach. Do rywalizacji stanęło 5 drużyn. Zmagania zakończyły się po godzinie 16, idealnie by z hali przenieść się do parku miejskiego.


Wyniki turnieju:

I miejsce - Volley Głuszyca
Bartek Paliwoda, Justyna Kaczmarczyk, Damian Pepera, Dominik Nieweglowski, Sławek Holewczyński, Krzysztof Prokopowicz

II miejsce - Tygrysy
Michał Głowacz, Ryszard Głowacz, Wojciech Jurkowski, Patryk Giera, Rafał Mieszko, Piotr Wyrostkiewicz

III miejsce - Ludzie Chudego
Tadeusz Przetocki, Kamil Szewczyk, Bartłomiej Szewczyk, Bartłomiej Grąz, Maciej Makowczyński, Wojciech Gałka, Radosław Zima

DNIPCE2018 OdnosnikSiatka

A w parku…

W parku pierwszy koncert na scenie należał do grupy HAK Band, a tuż przed godz. 17:00 na scenie przywitała mieszkańców i oficjalnie rozpoczęła Dni Pieszyc 2018 Dorota Konieczna – Enozel, burmistrz miasta i Gminy Pieszyce. Chwilę później na scenie pojawiła się grupa Centrala57, która jak zawsze wykonała bardzo dobre show, co było widać pod sceną.

DNIPCE2018 CentralaDOBA
(fot. doba.pl)

Gdy wybiła godzina 19:30, pod sceną zaczęli się zbierać mieszkańcy Pieszyc i goście, którzy przyjechali z okolicznych (i nieco dalszych) miast, aby cieszyć swoje uszy muzyką jednego z liderów polskiego rocka. Na scenie pojawił się zespół COMA, który do Pieszyc przyciągnął bardzo dużą publiczność. Koncert był doskonałą zabawą i dał masę pozytywnej energii.

DNIPCE2018 COMA

W niedzielę od samego rana w Bratoszowie odbywały się wędkarskie zmagania. Zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pieszyce odbyły się w dwóch kategoriach – junior i senior.

Wyniki zawodów:
Seniorzy
1 miejsce – Damian Przęzak
2 miejsce – Marcin Tworożyński
3 miejsce – Marek Krawczyk

Juniorzy
1 miejsce – Maurycy Gołąb
2 miejsce – Paweł Wypych
2 miejsce – Jan Bodnarczuk
2 miejsce – Robert Parkitny

DNIPCE2018 OdnosnikWedka

W samo południe na Orliku rozstrzelały się wiatrówki. Zawody strzeleckie, które są już pewnego rodzaju tradycją w trakcie Dni Pieszyc, sprowadziły stałych bywalców, zapaleńców i miłośników tego typu sportu.

Wyniki zawodów:
Kategoria kobiety
1 miejsce – Sylwia Szewczyk
2 miejsce – Marta Gucwa
3 miejsce – Marlena Moskwik

Kategoria mężczyźni
1 miejsce – Piotr Bartman
1 miejsce – Łukasz Rospondek
3 miejsce – Franciszek Kupis

DNIPCE2018 OdnosnikStrzal

Na scenie tego dnia dominowały dzieci i młodzież z pieszyckich placówek oświatowych oraz sekcji artystycznych Centrum Kultury.

DNIPCE2018 FOT2

Dni Pieszyc 2018 zakończył koncert grupy Ahaju Fusion Boliwia – spokojny, ale bardzo piękny styl muzyki, który również pociągnął ludzi do tańca i wspólnego śpiewania.

DNIPCE2018 AHAJU