W czwartek 15 marca będą Państwo mieli pierwszą w tym roku okazję do bezpłatnego oddania odpadów wielkogabarytowych. Wielu z mieszkańców gminy spotkało się z problemem, co zrobić np. ze starymi meblami, dlatego firma ECO wraz z Urzędem Miasta i Gminy w Pieszycach organizuje okresowe zbiórki odpadów wielkogabarytowych na terenie gminy.

CO TO SĄ ODPADY WIELKOGABARYTOWE?
* Odpadami wielkogabarytowymi są np. meble, opony samochodów osobowych i wyroby z gumy, elektroodpady (w całości, nie rozebrane na części).
* Odpadami wielkogabarytowymi nie są: odpady komunalne, opakowania po środkach ochrony roślin oraz materiałach niebezpiecznych, akumulatory i baterie, odpady medyczne, odpady segregowane, agregaty lodówkowe, jarzeniówki, kineskopy z telewizorów itp.
UWAGA! Odpady wielkogabarytowe należy wystawić najpóźniej do godz. 6:00 rano w dniu odbioru (czwartek 15 marca 2018 r.), a najlepiej dzień wcześniej, tj. 14.03.2018 r. Miejscem odbiorów jest teren przy istniejących pojemnikach na odpady komunalne usytuowanych poza posesją.
Koszty odbioru odpadów wielkogabarytowych pokrywa gmina.
Więcej informacji uzyskacie Państwo w siedzibie firmy ECO w Pieszycach przy ul. Bielawskiej 6, pod numerem tel. (074) 8-365-350, e-mailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub na stronie http://ecopieszyce.pl/.

wielkogabaryty LEGNICA
Zdjęcie: http://legnica.naszemiasto.pl