Ponad stu zawodnik贸w z ca艂ego Dolnego 艢l膮ska stan臋艂o na starcie Zimowego Biegu W艂贸kniarza, kt贸ry odby艂 si臋 w sobot臋 3 marca 2018 r. na trasie Nied藕wied藕 z Prze艂臋czy Jugowskiej na Kozie Siod艂o. Dystans jaki mieli do pokonania zawodnicy to nieco ponad 2 km, a r贸偶nica poziom贸w to 86 metr贸w.

Narciarstwo biegowe to co艣, co charakteryzuje nasze G贸ry i wpisa艂o si臋 na sta艂e w ich ofert臋. Zawody zorganizowane zosta艂y przez Stowarzyszenie Gmin G贸r Sowich i uda艂y si臋 znakomicie 鈥 dopisa艂a pi臋kna zimowa pogoda i frekwencja, bowiem na stracie zawod贸w stan臋艂o ca艂e pokolenie zawodnik贸w od bardzo m艂odych junior贸w do senior贸w. Uczestnictwo w biegu by艂o bezp艂atne.

- To jest bieg nie po to 偶eby wygra膰, tylko 偶eby uczestniczy膰, 偶eby by膰, 偶eby si臋 rusza膰, 偶eby u偶ywa膰 sportu tutaj w G贸rach Sowich 鈥 komentowa艂 na starcie zmaga艅 zast臋pca burmistrza Pieszyc - Krzysztof Galiak. 鈥 Bieg W艂贸kniarza ma swoj膮 histori臋. Chcemy do tego wraca膰, chcemy o偶ywia膰 G贸ry Sowie tym, co najlepsze.
Na mecie nie liczy艂 si臋 wynik tylko sama aktywno艣膰, ch臋膰 ruchu i dobrej zabawy. Ka偶dy kto przebieg艂 tras臋 otrzymywa艂 pami膮tkowy medal oraz porcj臋 ciep艂ej strawy na rozgrzanie po mro藕nym biegu.

zimowybiegwlokniarza odnosnikgalerii>Klikaj膮c w miniatury, przejdziesz do galerii<