Cho膰 nieznacznie, to jednak od 1 marca 2018 r. wi臋cej zap艂acimy za 艣mieci. Zmiana cen podyktowana jest rozporz膮dzeniem Rady Ministr贸w z dnia 6 marca 2017 r. w sprawie op艂at za korzystanie ze 艣rodowiska, kt贸ra wesz艂a w 偶ycie 1 stycznia 2018 r.

Gmina na wywozie 艣mieci nie zarabia, bowiem miasto z w艂asnego bud偶etu pokrywa op艂aty zwi膮zane z gospodark膮 odpadami, a op艂aty wnoszone przez mieszka艅c贸w s膮 zwrotem tej kwoty. Cz臋sto jest wr臋cz przeciwnie i gmina musi ubiega膰 si臋 o zwrot zaleg艂ych koszt贸w.

Zgodnie z uchwa艂膮 Rady Miejskiej Pieszyc nr XL/281/2017 z 28 grudnia 2017 r. nowe stawki wynosi膰 b臋d膮: 12,00 z艂 od osoby w przypadku, gdy odpady komunalne zbierane s膮 w spos贸b selektywny; 17,00 z艂 od osoby w przypadku, gdy odpady komunalne nie s膮 zbierane i odbierane w spos贸b selektywny.

Poprzednie stawki obowi膮zywa艂y od 1 kwietnia 2015 r. W zwi膮zku z rozporz膮dzeniem Rady Ministr贸w nast膮pi podniesienie cen za przekazanie odpad贸w. Mimo wzrostu stawki op艂at, nowe stawki obowi膮zuj膮ce w Pieszycach b臋d膮 na poziomie 艣rednich stawek op艂at obowi膮zuj膮cych w innych gminach.

Fot.: ecopieszyce.pl