艁膮cznie w 2018 r. na realizacj臋 wszystkich zada艅 z zakresu zada艅 publicznych Gmina Pieszyce przeznaczy艂a dla organizacji pozarz膮dowych kwot臋 w wysoko艣ci 135 328 z艂. W wyniku rozstrzygni臋cia otwartego konkursu przyznano nast臋puj膮ce dofinansowania. Na zadanie pn.:

 1. Podtrzymanie i upowszechnianie tradycji narodowej, piel臋gnowanie polsko艣ci oraz rozw贸j 艣wiadomo艣ci narodowej, obywatelskiej i kulturowej dla Zwi膮zku Kombatant贸w RPiBWP, Zarz膮d Ko艂a Miejskiego w Pieszycach 鈥 5000 z艂,
 2. Ochrona i promocja zdrowia oraz dzia艂ania na rzecz os贸b niepe艂nosprawnych z w/w zakresu dla Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Os贸b z Niepe艂nosprawno艣ci膮 Intelektualn膮 Ko艂o w Dzier偶oniowie 鈥 2400 z艂,
 3. Dzia艂alno艣膰 na rzecz os贸b w wieku emerytalnym dla Polskiego Zwi膮zku Emeryt贸w, Rencist贸w i Inwalid贸w 鈥 Zarz膮d Rejonowy w Pieszycach 鈥 5000 z艂,
 4. Dzia艂alno艣膰 na rzecz dzieci i m艂odzie偶y, w tym wypoczynku dzieci i m艂odzie偶y dla Zgromadzenia C贸rek Maryi Wspomo偶ycielki, Si贸str Zakonnych, Dom Zakonny w Pieszycach 鈥 3000 z艂 oraz Stowarzyszenia Przyjaci贸艂 Zespo艂u Szk贸艂 im. Ks. Jana Dzier偶onia w Pieszycach w kwocie 1900 z艂,
 5. Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej:
  a) Wspieranie dzia艂a艅 klub贸w sportowych w zakresie pi艂ki no偶nej, prowadzenie szkolenia sportowego, udzia艂 dzieci, m艂odzie偶y i senior贸w z Gminy Pieszyce w meczach, turniejach, obozach sportowych dla Miejskiego Klubu Sportowego MKS 鈥濸ogo艅鈥 Pieszyce 鈥 70 000 z艂 oraz dla Ludowego Klubu Sportowego 鈥濨oxmet鈥 Piskorz贸w 鈥 21 000 z艂,
  b) Udzia艂 dzieci i m艂odzie偶y z Gminy Pieszyce w zaj臋ciach tenisa sto艂owego i pi艂ki siatkowej oraz w igrzyskach m艂odzie偶y dla Stowarzyszenia Lokalnego Salezja艅skiej Organizacji Sportowej SL 鈥濻ALOS鈥 RP w kwocie 9528 z艂,
  c) Udzia艂 dzieci i m艂odzie偶y z Gminy Pieszyce w treningach i turniejach zapa艣niczych jiu-jitsu dla Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego 鈥濻OWA鈥 w kwocie 11000 z艂,
  d) Wspierania dzia艂a艅 zwi膮zanych z organizacj膮 imprez w sezonie lotowym dla Polskiego Zwi膮zku Hodowc贸w Go艂臋bi Pocztowych 鈥 sekcja Pieszyce w kwocie 3000 z艂,
  e) Wspieranie dzia艂a艅 sportowych propaguj膮cych zdrowy i aktywny tryb 偶ycia w艣r贸d mieszka艅c贸w Gminy Pieszyce dla Stowarzyszenia Przyjaci贸艂 Szko艂y im. Ks. Jana Dzier偶onia w Pieszycach w kwocie 2000 z艂.
 6. Ekologia i ochrona zwierz膮t oraz ochrona dziedzictwa przyrodniczego dla Stowarzyszenia Inicjatyw Obywatelskich w Bielawie w kwocie 1500 z艂