Komunikacja miejska w dotychczasowej formule funkcjonowa艂a przez ostatnie 10 lat. Od tego czasu wiele zmieni艂o si臋 w strukturze os贸b korzystaj膮cych z komunikacji miejskiej oraz zapotrzebowaniu na ni膮. Zmniejszy艂a si臋 ilo艣膰 dzieci i m艂odzie偶y doje偶d偶aj膮cej do szk贸艂 oraz ilo艣膰 os贸b doje偶d偶aj膮cych takim 艣rodkiem transportu do pracy. Spowodowa艂o to konieczno艣膰 dokonania zmian w przetargu og艂oszonym na kolejne 10 lat funkcjonowania wsp贸lnej komunikacji miejskiej.

Gmina Pieszyce dofinansowuje wsp贸ln膮 komunikacj臋 miejsk膮 w 50% kwot膮 oko艂o 1 200 000 z艂 rocznie, co stanowi oko艂o 10% dochod贸w w艂asnych gminy. Komunikacja miejska jest tworzona z my艣l膮 o wi臋kszo艣ci mieszka艅c贸w naszego miasta i na pewno, z czego zdajemy sobie spraw臋, nie spe艂ni wszystkich indywidualnych oczekiwa艅. Poprzednie analizy wykaza艂y konieczno艣膰 ograniczenia kursu linii nr 16 z uwagi na dublowanie kursu linii 15 i wspomniane mniejsze zainteresowanie komunikacj膮 miejsk膮 na prze艂omie ostatnich 10 lat. Niemniej jednak komunikacja miejska dedykowana jest mieszka艅com i ich potrzebom, dlatego wa偶ne jest dla nas Pa艅stwa zdanie w tym zakresie. Na podstawie przekazanych merytorycznych uwag i sugestii b臋dziemy modyfikowa膰 rozk艂ad jazdy poprzez op贸藕nienie lub przyspieszenie niekt贸rych kurs贸w. Czekamy na Pa艅stwa uwagi i propozycje, mo偶na je przesy艂a膰 na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczy膰, konieczne jest w艂膮czenie w przegl膮darce obs艂ugi JavaScript. lub spisane zostawi膰 w sekretariacie Urz臋du Miasta i Gminy Pieszyce.

Urz膮d Miasta i Gminy Pieszyce

ZKM news2