Podczas czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Pieszycach radni podj臋li uchwa艂臋 o odwo艂aniu Skarbnika Gminy Pieszyce 鈥 g艂贸wnego ksi臋gowego bud偶etu w zwi膮zku z zamiarem przej艣cia na emerytur臋. Wcze艣niej jednak Przewodnicz膮cy Rady Miejskiej 鈥 Ryszard Kondrat oraz Burmistrz Miasta Pieszyce 鈥 Dorota Konieczna-Enozel wyst膮pili z wnioskiem o wprowadzenie zmiany w porz膮dku obrad i podj臋cie uchwa艂y w sprawie nadania Panu Kazimierzowi Wronie - Skarbnikowi Gminy Pieszyce tytu艂u Zas艂u偶ony dla Gminy Pieszyce.

Wniosek zosta艂 przyj臋ty jednog艂o艣nie, a jego tre艣膰 wnioskodawcy uzasadnili nast臋puj膮co: (鈥) Pan Kazimierz Wrona piastuj膮c funkcj臋 Skarbnika w latach 1992 鈥 2017 po艣wi臋ci艂 26 lat 偶ycia dla spo艂eczno艣ci Gminy Pieszyce s艂u偶膮c swoj膮 wiedz膮 i do艣wiadczeniem przez prawie VII kadencji samorz膮dowych. Przeprowadzi艂 bezpiecznie finanse gminne przez wiele trudnych moment贸w i zawirowa艅 wynikaj膮cych ze zmian przepis贸w obowi膮zuj膮cego prawa lub decyzji podejmowanych przez w艂adze samorz膮dowe. Jego wk艂ad w stabilny rozw贸j naszej spo艂eczno艣ci jest niepodwa偶alny. W okresie tym wspiera艂 i wychowywa艂 kolejne pokolenia samorz膮dowc贸w przekazuj膮c im podstawow膮 wiedz臋 dotycz膮c膮 finans贸w publicznych. Kieruj膮c si臋 zawsze jedyn膮 zasad膮, a mianowicie uczciwo艣ci膮 i rzetelno艣ci膮 w pracy. 

Kazimierz Wrona na stanowisko Skarbnika Gminy Pieszyce powo艂any zosta艂 4 marca 1992 r. i funkcj臋 t臋 pe艂ni艂 a偶 do chwili obecnej. Jest autorem 26 bud偶et贸w. Da艂 si臋 pozna膰 jako bardzo dobry i rzetelny fachowiec w dziedzinie finans贸w, ale r贸wnie偶 jako 艣wietny wsp贸艂pracownik, dlatego te偶 podczas uroczysto艣ci nie zabrak艂o szczerych podzi臋kowa艅 i gratulacji ze strony wszystkich tych, kt贸rzy mieli mo偶liwo艣膰 wsp贸艂pracy z ust臋puj膮cym skarbnikiem.

Zaczyna艂em t膮 prac臋 z kobiet膮 i zako艅cz臋 te偶 z kobiet膮. Wiele 艂adnych lat, prze偶y艂em wszystkich burmistrz贸w odk膮d powsta艂 samorz膮d, od Pani Wandy Jaroch, z Panem Januszem Borkiem, Miros艂awem Obalem i obecn膮 Pani膮 Burmistrz. Dzi臋kuj臋 serdecznie wszystkim za tyle mi艂ych s艂贸w, kt贸re otrzyma艂em i za podzi臋kowania. Dzi臋kuj臋 za to, 偶e w艂a艣ciwie ze wszystkimi radami dobrze mi si臋 wsp贸艂pracowa艂o, chocia偶 by艂o r贸偶nie. 呕yczy艂bym wszystkim skarbnikom, aby mieli takie rady jak mia艂em ja. Zawsze pr贸bowali艣my wsp贸lnie rozwi膮zywa膰 problemy. Stara艂em si臋 wyja艣ni膰 wiele zawi艂o艣ci tych naszych finans贸w publicznych, a nie zawsze by艂o to 艂atwe. Wydawanie pieni臋dzy te偶 nie jest 艂atwe - podsumowuje Kazimierz Wrona.

Ostatnim punktem sesji Rady Miejskiej by艂o powo艂anie nowego Skarbnika Gminy Pieszyce na g艂贸wnego ksi臋gowego bud偶etu. Nowym Skarbnikiem Gminy Pieszyce zosta艂a Pani Marta Brzuszkiewicz.

Poprzeczka jest bardzo wysoka i wyzwanie te偶 jest bardzo wysokie, ale ciesz臋 si臋 bardzo i mam nadziej臋, 偶e uda mi si臋 podo艂a膰 temu wyzwaniu. Licz臋 na Pa艅stwa pomoc i dzi臋kuj臋 za wielkie zaufanie - m贸wi Marta Brzuszkiewicz - Jestem osob膮 otwart膮 na wskaz贸wki, uwagi, a drzwi zawsze b臋d膮 do mnie otwarte 鈥 dodaje.

>Kliknij by zobaczy膰 galeri臋 zdj臋膰<