Umowa na budow臋 demonstracyjnego obiektu socjalno-szatniowego w Pieszycach podpisana zosta艂a na pocz膮tku listopada 2017 r. Obiekt powstanie w systemie zaprojektuj i wybuduj.
Oznacza to, 偶e zadaniem wykonawcy b臋dzie nie tylko przeprowadzenie prac budowlanych, ale tak偶e聽 wykonanie dokumentacji projektowej, zawieraj膮cej m.in. projekt budowlany wraz z uzyskaniem pozwolenia na budow臋, wykonanie rob贸t budowlanych, zgodnie z opracowan膮 dokumentacj膮 projektow膮 oraz uzyskanie pozwolenie na u偶ytkowanie obiektu.
Sk膮d decyzja o budowie obiektu? 鈥 Ta decyzja wynika z fatalnego stanu technicznego obecnego budynku. Dora藕ne prace remontowe nie maj膮 偶adnego sensu 鈥 t艂umaczy burmistrz Pieszyc Dorota Konieczna 鈥 Enozel. 鈥 Dlatego w porozumieniu z zarz膮dem klubu MKS Pogo艅 Pieszyce podj臋li艣my dzia艂ania zmierzaj膮ce do poprawienia warunk贸w z jakich korzystaj膮 przede wszystkim nasze dzieci. Budynek w sezonie letnim obs艂ugiwa艂 b臋dzie tak偶e u偶ytkownik贸w basenu miejskiego.
Inwestycja zostanie w du偶ej mierze przeprowadzona z pozyskanych 艣rodk贸w zewn臋trznych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WD 2014-2020. Gmina z w艂asnego bud偶etu do艂o偶y do budowy oko艂o 500 tys. z艂otych.
Za艂o偶enie budowy obiektu demonstracyjnego wynika z zamiaru racjonalnego wykorzystania energii niezb臋dnej do jego funkcjonowania. B臋dzie to mo偶liwe dzi臋ki zwi臋kszeniu efektywno艣ci energetycznej budynku. Efektem inwestycji w takim rozwi膮zaniu b臋dzie zatem obni偶enie koszt贸w eksploatacji obiektu u偶yteczno艣ci publicznej m.in. poprzez zmniejszenie koszt贸w ogrzewania, podniesienie komfortu jego u偶ytkownik贸w, a tak偶e ochrona 艣rodowiska naturalnego, poprzez zmniejszenie zu偶ycia paliw.
Prace budowlane聽 powinny zosta膰 zako艅czone do 1 pa藕dziernika 2018 r. Koszt inwestycji to blisko 2 500 000 z艂otych. 聽